REKLAMA
REKLAMA

Miasto negocjuje z inwestorem Galerii Stela

Autor: gazetacodzienna.pl 14 grudnia 2015 11:51

Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie, 8 grudnia br. odbyło się z inicjatywy urzędu kolejne spotkanie z pełnomocnikiem firmy INBAP - podaje gazetacodzienna.pl.

REKLAMA

Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie, 8 grudnia br. odbyło się z inicjatywy Urzędu kolejne spotkanie z pełnomocnikiem firmy INBAP. Zastępca burmistrza Bogdan Ścibut podtrzymał oczekiwanie nakładów finansowych ze strony inwestora w wysokości 4 mln zł na przebudowę układu komunikacyjnego Cieszyna w związku z dodatkowym ruchem samochodowym, który będzie generowała planowana Galeria Stela. 

Dalsza informacja ze strony urzędu dotyczyła planów w zakresie położenia dworca zastępczego oraz o generalnych założeniach odnośnie harmonogramu budowy dworca i ronda, co jest istotne dla skorelowania realizacji obu inwestycji. Dodatkowym, istotnym wskazaniem dla inwestora jest założenie, że przy otrzymaniu przez Cieszyn wsparcia z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych oczekiwanie wobec inwestora mogłoby zostać ograniczone, jednak nie mniej niż do 2,5 mln zł. Obecny na spotkaniu pełnomocnik inwestora, Bartłomiej Paczóski zaproponował zaangażowanie na poziomie 0,5-0,6 mln zł.

Inwestor komentując sytuację jeszcze przed spotkaniem 8 grudnia, nie ukrywał zaskoczenia przedłużającymi się negocjacjami z samorządem.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12735

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA