REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Miasto sfinansuje budowę rondao przy CH Łacina

Autor: gazeta.pl 19 sierpnia 2013 10:33

167 mln zł za przebudowę ronda Rataje w Poznaniu, związanej z budową CH Łacina, zapłaci miasto - podaje Gazeta.pl. Inwestor obiektu sfinansuje zaś m.in. jego projekt.

REKLAMA
Inwestor galerii - firma Apsys ma zaś zapłacić za inne zadania, m.in. za projekt techniczny i wykonawczy całej przestrzeni, czyli również ronda w nowej wersji, sfinansuje budowę kanalizacji, ekranów akustycznych oraz placów i terenów zielonych.

Rzecznik prezydenta, Paweł Marciniak tłumaczy, że wynika to z konieczności starania się o unijne wsparcie na przebudowę ronda. W takim przypadku inwestor prywatny, jako finansujący część inwestycji, mógłby uniemożliwić staranie się o dofinansowanie.

Skrzyżowanie ma być dwupoziomowe - pod ziemią po rondzie pojadą samochody, a górą poruszać się będą piesi, rowerzyści oraz komunikacja miejska - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

 

  • GOŚĆ 2013-10-11 14:09:18

    Witczak przyznaje, że wiele wskazuje na to, iż 28 lutego 2014 roku estakadę trzeba będzie zamknąć ze względu na jej fatalny stan.

    - Przypominamy, że przebudowa estakady będzie kosztować około 200 milionów złotych. Miasto obecnie nie ma pieniędzy na ten cel.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1215516

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA