REKLAMA
REKLAMA

Miasto sfinansuje budowę rondao przy CH Łacina

Autor: gazeta.pl 19 sierpnia 2013 10:33

167 mln zł za przebudowę ronda Rataje w Poznaniu, związanej z budową CH Łacina, zapłaci miasto - podaje Gazeta.pl. Inwestor obiektu sfinansuje zaś m.in. jego projekt.

REKLAMA
Inwestor galerii - firma Apsys ma zaś zapłacić za inne zadania, m.in. za projekt techniczny i wykonawczy całej przestrzeni, czyli również ronda w nowej wersji, sfinansuje budowę kanalizacji, ekranów akustycznych oraz placów i terenów zielonych.

Rzecznik prezydenta, Paweł Marciniak tłumaczy, że wynika to z konieczności starania się o unijne wsparcie na przebudowę ronda. W takim przypadku inwestor prywatny, jako finansujący część inwestycji, mógłby uniemożliwić staranie się o dofinansowanie.

Skrzyżowanie ma być dwupoziomowe - pod ziemią po rondzie pojadą samochody, a górą poruszać się będą piesi, rowerzyści oraz komunikacja miejska - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

 

  • GOŚĆ 2013-10-11 14:09:18

    Witczak przyznaje, że wiele wskazuje na to, iż 28 lutego 2014 roku estakadę trzeba będzie zamknąć ze względu na jej fatalny stan.

    - Przypominamy, że przebudowa estakady będzie kosztować około 200 milionów złotych. Miasto obecnie nie ma pieniędzy na ten cel.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12889

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA