PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Millenium Hall ma problem ze śmietnikiem

Autor: gazeta.pl 16 maja 2011 09:18

Pergola śmietnikowa musi zostać przesunięta, bo uniemożliwi otwarcie Millenium Hall w Rzeszowie - podaje gazeta.pl.

Pergola powstała kilka lat temu jako dar dla osiedlowej społeczności (tzw. offset) od ówczesnego inwestora centrum handlowo-rozrywkowego Millenium Hall. Był nim wtedy znany w Rzeszowie biznesmen Bogdan Pawłowski. Pozostałe inwestycje (boisko, parking, chodnik, jezdnia) pozostały na papierze.

Obecny inwestor Millenium Hall - firma Develop Investment buduje teraz ekrany dźwiękochłonne, które, mają odgrodzić mieszkańców pobliskich bloków od odgłosów dobiegających z centrum handlowego. Budowy ekranów inwestor nie może jednak zakończyć, ponieważ w miejscu, gdzie mają się one połączyć, wystaje... część osiedlowego śmietnika. - W czerwcu chcemy zgłosić Millenium Hall do odbioru i uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Nie dostaniemy go, jeśli nie dokończymy budowy ekranów - mówi Maciej Chabałowski, kierownik projektu z grupy CMP, która zarządza budową centrum handlowo-rozrywkowego. Bez pozwolenia na użytkowanie Millenium Hall nie będzie mogło rozpocząć działalności. Ewentualne opóźnienie przełoży się z kolei na kary, które najemcom powierzchni będzie musiał płacić właściciel budynku.

Inwestor Millenium Hall wystąpił już do spółdzielni mieszkaniowej z propozycją skrócenia śmietnika o kilkadziesiąt centymetrów i wybudowania dodatkowej ścianki. Na to nie zgadza się jednak spółdzielnia mieszkaniowa, przypominając, że śmietnik został wybudowany bez pozowolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane