Minister rolnictwa: Będę forsował ustawę regulującą relacje dostawcy-handel

Autor: portalspozywczy.pl 8 października 2010 11:03

Resort dostrzega problem w relacjach przetwórstwo - handel. Widzę dwa rozwiązania: własna dystrybucja albo ustawa regulująca zasady współpracy z sieciami handlowymi - mówił podczas VIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie Marek Sawicki, minister rolnictwa. - Stworzenie własnej sieci dystrybucji uniezależniłoby przetwórstwo od sieci handlowych. Uważam, że branżę mleczarską stać na to - mówił Marek Sawicki.- Stworzenie własnej sieci dystrybucji uniezależniłoby przetwórstwo od sieci handlowych. Uważam, że branżę mleczarską stać na to - mówił Marek Sawicki.

Drugim rozwiązaniem jest regulacja ustawowa. - Będę gorącym orędownikiem ustawy na wzór węgierski i jeśli taki projekt zostanie złożony będę go forsował w Sejmie - deklarował minister Sawicki. Podkreślił również, że to mleczarstwo jaki pierwsze miało odwagę podnieść ten temat na forum publicznym.

Minister ostrzegł także mleczarzy, że pod pretekstem zwiększenia stawki VAT-u, przetwórców czeka teraz duża presja ze strony handlu.

Eksperci oceniają, że z każdej złotówki, sieci handlowe pod pretekstem różnorakich kosztów zabierają aż 54 grosze.

Minister Sawicki podkreślał także, że warto dbać o własną markę i przestrzegał przedstawicieli branży mleczarskiej, przed zbyt dużym udziałem w produkcji marek własnych.

  • LWL. 2010-10-08 22:28:30

    Brawo Panie ministrze wreszcie mądra wypowiedz. Sprawdzianem będzie wprowadzenie w życie

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 2900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane