Minister rolnictwa: Czeka nas znaczna obniżka cen żywności

Autor: wyborcza.biz 8 sierpnia 2014 10:34

Ponieważ embargo dotyczy całej Unii, możemy się też spodziewać kolejnej obniżki cen żywności. Znaczącej obniżki - mówi w wywiadzie dla serwisu wyborcza.biz, Marek Sawicki, minister rolnictwa.

Rocznie Polska produkuje żywność za ponad 60 mld euro. Z tego eksport to 20 mld euro, ale do Rosji już tylko 1,3 mld. A więc niespełna 2 proc. produkcji żywności.
Jak tlumaczy minister Sawicki, dla niektórych producentów znaczenie jest jednak większe. Jabłka, nabiał, mięso - to nasze główne produkty eksportowe. - Jabłka i mięso można jednak przechować, gorzej jest z kapustą, papryką, warzywami. Ponieważ embargo dotyczy całej Unii, możemy się też spodziewać kolejnej obniżki cen żywności. Znaczącej obniżki.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2014-08-12 05:34:11

    Na pewno!!! jak w 2004 też było embargo i co Stracą producenci ale pośrednicy i zakłady produkcyjne na pewno mniej już były różnego rodzaju klęski urodzaju i co, czy na półkach było taniej NIE !!!!.A swoja droga czas najwyższy aby producenci nie opierali zbyt swej produkcji tylko na jednym odbiorcy - kierunku zwłaszcza do Rosji . Wystarczy że Putin stanie lewą noga i co zaraz tragedia!!!Niczego Rząd i producentów nie nauczył rok 2004!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10724

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane