Mleczarze: Prawo w Polsce nie panuje nad żywiołowym rozrostem sieci handlowych

www.portalspozywczy.pl 21 kwietnia 2015 18:09

Federacja Związków Zawodowych Pracowników Mleczarstwa podczas X Zjazdu przyjęła uchwalę, w której wzywa do regulacji działalności sieci handlowych w Polsce. - Jesteśmy jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej, którego prawo nie panuje nad żywiołowym rozrostem sieci handlowych, zwłaszcza dyskontów, kosztem upadającego polskiego handlu – mówił Andrzej Szczepański, przewodniczący FZZPM podczas X zjazdu Związku.

Jak czytamy w przyjętej uchwale, ta ekspansja sieci stawia polskiego producenta-przetwórcę w bardzo niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. - Chodzi o to, aby zapewnić sprawiedliwy podział zysków na poszczególnych etapach łańcucha mlecznego, mówiąc najprościej „od krowy do stołu”- wyjaśniał Andrzej Szczepański.

Z tego powodu FZZPM stoi na stanowisku, że w aktualnej sytuacji aby zasady wzajemnego zaufania i współpracy pomiędzy producentami (rolnikami), przetwórcami i handlem mogły zaistnieć, muszą być wprowadzone uregulowania ustawowe prowadzące do: Równoważności praw i obowiązków stron umów handlowych, ekwiwalentności usług świadczonych przez dystrybutorów detalicznych na rzecz dostawców; prawa dostawców do dobrowolnego wspierania sprzedaży produktów we współpracy z dystrybutorami detalicznymi oraz stanowienia urzędowego nadzoru w zakresie przestrzegania powyższych zasad przez podmioty, których dotyczą.

Delegaci przyjęli tę uchwałę jednomyślnie. Jest to odpowiedź pracowników sektora mleczarskiego na żądania sieci Biedronka dotyczące natychmiastowego obniżenia ceny dostarczanych produktów.

  • mleczasz 2015-04-21 20:44:44

    teraz się obudzili?

    a wcześniej ciszyli się z każdego nowego dyskontu, że więcej mleczka od nich kupią.

    teraz trzeba własne kwaśne mleko wypić.

    naiwniacy

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane