REKLAMA
REKLAMA

Morgan Stanley: program 500+ pobudzi koniunkturę

Autor: gazeta.pl 14 marca 2016 14:36

Morgan Stanley: program 500+ pobudzi koniunkturę fot. za premier.gov.pl

Amerykański bank Morgan Stanley podnosi prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski do 3,6 procent rocznie. Wcześniej spodziewał się, że w tym roku urośniemy tylko o 3,2 procent. Ale wcześniej nie przewidywał, że będziemy mieć program 500+ - podaje gazeta.pl

REKLAMA

Morgan Stanley wskazuje, że Polacy dostaną do ręki dodatkowe pieniądze – w skali całej gospodarki kilkanaście miliardów złotych rocznie. Można się spodziewać, że wydadzą je w sklepach, pobudzając tym samym koniunkturę i dając przedsiębiorcom impuls do wzrostu produkcji. Zapewne część firm w związku z tym zdecyduje się na nowe inwestycje, aby zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. Zapewne niektóre firmy zatrudnią też nowych pracowników.

To z kolei przyniesie kolejny wzrost dochodów wśród ludzi. To może spowodować kolejny wzrost wydatków. A do tego osoby wyposażone w dodatkowe dochody będą miały lepsze możliwości ewentualnego zaciągania kredytów, które też będą przeznaczać na konsumpcję. Impulsem ma być 500+.

Morgan Stanley zakłada też, że potanieją kredyty – ich zdaniem Rada Polityki Pieniężnej obniży w tym roku główną stopę procentową w NBP z 1,5 procenta do 1 procenta - podaje gazeta.pl

  • herbatnik 2016-03-14 15:25:24

    Program jak najbardziej potrzebny. Pewnie za 3-4 lata wymagać będzie korekt ale nie można dłużej czekać, Jeżeli stać nas na reklamy "wycieczek do lasu" albo reklamy dotacji Unijnych , albo reklamy reklam to może stać nas na "ryzyko" poprawy bytu i statusu dzieci i ich rodzin... Nawet ryzykując że część kasy zostanie przelana akcyzowymi napojami... Chociaż wcale tak nie musi być.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA