REKLAMA
REKLAMA

Mr Hamburger zamyka nierentowne restauracje pod marką Leśne Runo

Autor: www.dlahandlu.pl 1 października 2013 14:17

Zarząd Spółki Mr Hamburger S.A. poinformował, że zmniejszyła się ilość lokali gastronomicznych działających pod marką Leśne Runo na stacji paliw w miejscowości Pszczółki. Spółka rozwiązała też umowę franchisingu dotyczącą prowadzenia restauracji Leśne Runo w miejscowości Stopka k/Koronowa.

REKLAMA

Strony ustaliły, iż dniem zakończenia współpracy opartej o umowę franchisingu jest 30.09.2013 r. Umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron.

Uzasadnieniem takich decyzji jest ograniczanie punktów gastronomicznych, nie przynoszących oczekiwanych dochodów dla spółki. 

Przychody Mr. Hamburger w II kwartale 2013 r. spadły o ponad 23 proc. do 1,22 mln zł w ujęciu rocznym, ale w stosunku do pierwszego kwartału zwiększyły się o 212,6 tys. zł, czyli o ponad 21 proc.  Jak informowaliśmy wcześniej, zarząd podejmuje działania mające na celu zdecydowaną poprawę wyniku finansowego w roku 2013 r. Należą do nich: zmiana menu lepiej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań klientów, wprowadzenie dodatkowej oferty fast-food; zmiana producentów oraz dostawców produktów do sieci, optymalizacja kosztów, w tym głównie: kosztów osobowych, kosztów najmu, mediów oraz kosztu nabycia surowców; nadzór i kontrola restauracji przez managerów operacyjnych oraz budowa marki i poprawa wizerunku sieci "Leśne Runo". 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA