REKLAMA
REKLAMA

Na aferze solnej mogą zyskać produkty posiadające eko certyfikat

Autor: portalspozywczy.pl 12 marca 2012 11:38

Na aferze solnej mogą zyskać produkty posiadające eko certyfikat

Z pewnością takie sytuacje jak "afera solna" mogą zachwiać zaufaniem klientów do powszechnie dostępnej żywności i tym samym mogą być czynnikiem zachęcającym do zakupów „produktów z gwarancją", czyli posiadających eko certyfikat - mówi Agnieszka Saternus, dyrektor zarządzająca MyEcolife Sp. z o.o.

REKLAMA

Jej zdaniem z roku na rok rośnie liczba osób, które zaczynają robić świadome zakupy spożywcze - czytają etykiety, zwracają uwagę na pochodzenie produktów i nie kupują np. owoców i warzyw w supermarketach. - Można mówić o trendzie eko, nie tylko żywności, ale i stylu życia. Tym bardziej, że oprócz walorów zdrowotnych produkty eko mają doskonałe i naturalne walory smakowe, przypominające często smaki naszego dzieciństwa - mówi Agnieszka Saternus.

Jak dodaje, rynek ekologiczny rozwija się jakby nie zważając na kryzys czy rosnące ceny "standardowej" żywności. - Zapotrzebowanie wśród klientów na zdrowe produkty o nieporównywalnych walorach smakowych rośnie - przyznaje.

- Wzrost zainteresowania żywnością ekologiczną widać także w liczbach: z roku na rok rośnie liczba ekologicznych gospodarstw i przetwórców. Na koniec 2011 r. w Polsce działało o 14 proc. więcej producentów ekologicznych w porównaniu do 2010 r. - komentuje dyrektor MyEcolife.

Nasza rozmówczyni przytacza ostatnie badania firmy Inquiry "Rynek żywności ekologicznej w Polsce", które pokazują, że polski rynek certyfikowanej żywności ekologicznej dynamicznie wzrasta. W 2011 roku wzrósł o 25 proc. w stosunku do 2010 roku (z 300 mln zł do 375 mln zł).

Więcej na www.portalspozywczy.pl

  • Marta 2012-03-12 14:19:52

    Akurat , ja uwierzę tym co produkują niby to żywność ekologiczną . Okazja do podniesienia cen a i tak nikt nie będzie pewny czy ta żywność jest ekologiczna.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA