REKLAMA
REKLAMA

Najbardziej na wejściu Amazona mogą ucierpieć sklepy z elektroniką a nie księgarnie

Autor: gazeta.pl 26 maja 2014 14:21

Justyna Skorupska, prezes zarządu spółki eBusiness Consulting, przewodnicząca Rady Izby Gospodarki Elektronicznej uważa, że Amazon skorzysta na wejściu do Polski. Mogą zaś stracić małe i średnie polskie e-sklepy oferujące podobny asortyment - mówi w rozmowie z gazeta.pl.

REKLAMA

Ponieważ 66 proc. oferty Amazon stanowi elektronika, to najbardziej na wejściu tej firmy do Polski mogą ucierpieć nie księgarnie, lecz sklepy z elektroniką.  Jak wynika z danych Gemius, euro.com.pl, mediaexpert.pl czy mediamarkt.pl znajdują się w dziesiątce najpopularniejszych w naszym kraju e-sklepów.

Jednak przywiązanie dla lokalnych marek może być przeszkodą w ekspansji amerykańskiej firmy, tak jak to było w przypadku serwisu aukcyjnego eBay, który w 2005 roku wszedł do Polski, ale przegrał w starciu z Allegro.

Grzegorz Wójcik, członek zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej uważa, że pomimo, iż Amazon szybko osiągnął wiodącą pozycję we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii, to we wszystkich tych krajach sprzedaż internetowa w momencie wejścia Amazonu nie była tak rozwinięta jak obecnie w Polsce, więc zadanie stworzenia unikalnej oferty było stosunkowo łatwe. U nas już tak prosto nie będzie - zauważa ekspert.

  • arniwal 2014-06-02 11:26:59

    mi to nie chce się wierzyć. Takie info to chyba reklama amazonu. media wątpie by media expert ucierpiało na czymkolwiek i nie widać po nich zeby się bali. otwierają nowe sklepy i reklamować można unich sprzęt kuiony w upadającym avansie.

  • bubu 2014-05-30 13:34:07

    nikt nie ucierpi, kazdy ma swoich klientów. Ja tam wierny będze naszemu media expertowi, tylko oczywiście musi mi dac powód, czyli konkurencyjne ceny :D

  • zerownik 2014-05-27 14:37:16

    ME sobie poradzi, bo wydaje mi się, że sporo skorzysta na upadku Avansu.może nawet przejmie kilka placówek?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA