REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Najbardziej na wejściu Amazona mogą ucierpieć sklepy z elektroniką a nie księgarnie

Autor: gazeta.pl 26 maja 2014 14:21

Justyna Skorupska, prezes zarządu spółki eBusiness Consulting, przewodnicząca Rady Izby Gospodarki Elektronicznej uważa, że Amazon skorzysta na wejściu do Polski. Mogą zaś stracić małe i średnie polskie e-sklepy oferujące podobny asortyment - mówi w rozmowie z gazeta.pl.

REKLAMA

Ponieważ 66 proc. oferty Amazon stanowi elektronika, to najbardziej na wejściu tej firmy do Polski mogą ucierpieć nie księgarnie, lecz sklepy z elektroniką.  Jak wynika z danych Gemius, euro.com.pl, mediaexpert.pl czy mediamarkt.pl znajdują się w dziesiątce najpopularniejszych w naszym kraju e-sklepów.

Jednak przywiązanie dla lokalnych marek może być przeszkodą w ekspansji amerykańskiej firmy, tak jak to było w przypadku serwisu aukcyjnego eBay, który w 2005 roku wszedł do Polski, ale przegrał w starciu z Allegro.

Grzegorz Wójcik, członek zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej uważa, że pomimo, iż Amazon szybko osiągnął wiodącą pozycję we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii, to we wszystkich tych krajach sprzedaż internetowa w momencie wejścia Amazonu nie była tak rozwinięta jak obecnie w Polsce, więc zadanie stworzenia unikalnej oferty było stosunkowo łatwe. U nas już tak prosto nie będzie - zauważa ekspert.

  • arniwal 2014-06-02 11:26:59

    mi to nie chce się wierzyć. Takie info to chyba reklama amazonu. media wątpie by media expert ucierpiało na czymkolwiek i nie widać po nich zeby się bali. otwierają nowe sklepy i reklamować można unich sprzęt kuiony w upadającym avansie.

  • bubu 2014-05-30 13:34:07

    nikt nie ucierpi, kazdy ma swoich klientów. Ja tam wierny będze naszemu media expertowi, tylko oczywiście musi mi dac powód, czyli konkurencyjne ceny :D

  • zerownik 2014-05-27 14:37:16

    ME sobie poradzi, bo wydaje mi się, że sporo skorzysta na upadku Avansu.może nawet przejmie kilka placówek?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16019

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1215516

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA