Najpopularniejsze aplikacje mobilne sieci: Biedronka, Lidl, Carrefour

Autor: wirtualnemedia.pl 4 października 2016 09:45

Ponad połowa osób kupujących artykuły spożywcze online robi to regularnie co najmniej raz w miesiącu. 44% respondentów planuje utrzymać swoją aktywność w tym aspekcie na tym samym poziomie, a 17% deklaruje częstsze kupowanie produktów spożywczych za pośrednictwem internetu - wynika z raportu IRCenter, opublikowanego przez wirtualnemedia.pl

Najczęściej kupowaną kategorią produktów spożywczych są soki i napoje - wskazuje je 40% respondentów.

Coraz częściej klienci sklepów online decydują się na zakup produktów ze stosunkowo krótkim terminem przydatności: świeżych owoców, warzyw, czy też mięsa i wędlin. Jednocześnie wśród osób kupujących wyłącznie offline, świeżość towaru nadal pozostaje jedną z głównych barier w zapełnianiu lodówki za pośrednictwem internetu.

Internauci robiący zakupy spożywcze w internecie to osoby o stabilnej sytuacji finansowej. Ponad połowa z nich chce być informowana za pośrednictwem mailingu o dostępnych nowościach i aktualnych promocjach. Pomimo że transakcje odbywają się wciąż w znaczącej przewadze na urządzeniach stacjonarnych lub laptopach, to dodatkowo 1 na 4 klientów korzysta z aplikacji mobilnych związanych z produktami spożywczymi, głównie należących do sieci supermarketów.

Wśród najczęściej wybieranych sieci spożywczych dominuje Tesco - ponad 40% respondentów wskazało etesco.pl jako miejsce robienia zakupów w sieci. Dużo miejsca zajmują również e-sklepy nienależące do największych w Polsce sklepów wielkopowierzchniowych, a opierające swoją ofertę na produktach specjalistycznych. Często pojawiającym się w tym kontekście formatem były sklepy ze zdrową żywnością (internauci deklarujący korzystanie z ich oferty nie wymieniali konkretnych nazw domen handlowych, a jedynie wspominali ogólnie o kategorii).

W przypadku aplikacji mobilnych na system Android należących do sieci handlowych największą popularnością cieszy się Twoja Biedronka – w sierpniu odnotowała ona niecałe 3 miliony wywołań. Z kolei najbardziej zasięgowymi aplikacjami wśród użytkowników smartfonów z systemem Google są aplikacje Lidla i Carrefoura.

Dane z raportu IRCenter są oparte o badanie CAWI przeprowadzone przez LeadR we wrześniu 2016 r. na próbie n=576 internautów robiących zakupy spożywcze (online bądź offline) oraz skan zachowań użytkowników urządzeń mobilnych realizowany przez Spicy Mobile.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane