Największy akcjonariusz AmRestu ogłasza wezwanie na akcje spółki

www.portalspozywczy.pl 12 lipca 2016 21:22

Największy akcjonariusz AmRestu ogłasza wezwanie na akcje spółki fot. AmRest

Fundusz FCapital Dutch, największy akcjonariusz spółki AmRest Holding SE ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 7.274.379 akcji, stanowiących 34,29 proc. w kapitale zakładowym AmRestu. Cena akcji w wezwaniu wynosi 215 zł za sztukę.- Celem FCapital jest wsparcie rozwoju AmRest poprzez wszystkie dostępne źródła kapitału dzięki przejęciom nowych marek i konceptów, rozwojowi nowych produktów i usług, jak również rozwojowi istniejących marek i konceptów na obecnych i nowych rynkach międzynarodowych. Poprzez wezwanie, FCapital zamierza przejąć kontrolę nad AmRest i zwiększyć reprezentację w Radzie Nadzorczej spółki – informuje spółka.

FCapital posiada obecnie bezpośrednio 31,71 proc. ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki. W wyniku wezwania FCapital, poprzez CULLINAN S.À R.L. z siedzibą w Luksemburgu, chce osiągnąć 66 proc. ogólnej liczby akcji AmRest, uprawniających do 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Oferowana cena stanowi 5-proc. premię wobec sześciomiesięcznych średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu.

Zapisy na sprzedaż akcji będą przyjmowane od 1 do 16 sierpnia 2016 r. Zakończenie transakcji będzie uzależnione od uzyskania wymaganych zgód od odpowiednich organów regulacyjnych. 

Całość na portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11972

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane