PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

NAP Invest Group otworzy kolejne dwa parki handlowe

Autor: www.dlahandlu.pl 9 lipca 2012 11:28

NAP Invest Group planuje otwarcie dwóch kolejnych Centrów Zakupów o łącznej powierzchni najmu blisko 11 tys. mkw. Nowe parki handlowe zostaną uruchomione w 2013 roku w Świdniku w Lubelskiem oraz w Czerwionce-Leszczyny na Górnym Śląsku. W 2011 roku firma otworzyła dwa pierwsze obiekty pod wspólnym szyldem Centrum Zakupów - w Ząbkach k/Warszawy oraz w Zgierzu niedaleko Łodzi.

Centrum Zakupów w Świdniku, kompleks handlowy o powierzchni najmu blisko 8 tys. m kw., powstanie na działce zlokalizowanej przy al. Armii Krajowej, na terenie Osiedla Wschód, ok. 10 minut drogi od centrum miasta. W kompleksie planowany jest supermarket spożywczy i budowlany oraz sklepy z modą, artykułami drogeryjnymi oraz elektroniką - łącznie do 10 najemców, którzy zajmą powierzchnię od ok. 200 do ponad 3000 mkw. Centrum wyposażone będzie w parking, który pomieści blisko 300 samochodów.
Centrum Zakupów Świdnik to pierwszy park handlowy w tym mieście. Rozpoczęcie realizacji przewidywane jest na I połowę 2013 roku, a otwarcie - jesienią tego samego roku.

Drugi planowany na 2013 rok obiekt pod szyldem Centrum Zakupów powstanie w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, w Czerwionce Leszczyny - mieście położonym ok. 40 km od Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie Rybnika. Na powierzchni blisko 2,8 tys. mkw. przewidywane jest uruchomienie 7 sklepów sieciowych oferujących m.in. odzież, upominki, kosmetyki oraz elektronikę.
Centrum Zakupów Czerwionka-Leszczyny powstanie na działce w centrum miasta, przy ul. Furgoła obok supermarketu Tesco. Rozpoczęcie realizacji przewidziane jest jeszcze w tym roku, a zakończenie w II kwartale 2013 r.

Centrum Zakupów to nowy format handlowy na rynku komercyjnym wprowadzony przez Grupę NAP Invest w 2011 r. W zależności od lokalizacji oraz rozmiaru jest to park handlowy lub centrum handlowe połączone z popularną w Europie Zachodniej koncepcją convenience centre. Głównym celem Centrów Zakupów jest dostarczanie klientom usług i produktów codziennego użytku w bezpośredniej bliskości ich domu. W skład takich centrów wchodzą m.in. operatorzy spożywczy, oferta drogeryjna, elektronika oraz produkty odzieżowe i obuwnicze ze średniej półki.
Kluczową rolę w powodzeniu nowego formatu odgrywa lokalizacja. Jest to centrum dużych osiedli mieszkaniowych lub miejsce z doskonałym dostępem środkami komunikacji miejskiej, w odróżnieniu od parków handlowych położonych na obrzeżach miast.

Inwestorem Centrum Zakupów jest Grupa NAP Invest z Warszawy. Grupa jest inwestorem i deweloperem obiektów handlowych i mieszkaniowych na terenie całego kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9614

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane