REKLAMA
REKLAMA

Netto docelowo może mieć 3 tysiące sklepów w Polsce

www.portalspozywczy.pl 15 kwietnia 2015 20:15

Sieć dyskontów Netto daje sygnał, że docelowo może mieć nawet 3 tysiące sklepów w Polsce – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Kent Fogh Petersen, dyrektor generalny Netto Polska.

REKLAMA

- Jeśli chodzi o docelową liczbę sklepów w Polsce, to łatwo to obliczyć, porównując rynek w Danii z rynkiem w Polsce - Dania jest krajem siedmiokrotnie mniejszym niż Polska i ma siedem razy mniej ludności – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Kent Petersen.

- W Danii mamy ponad 400 sklepów, ale jeśli założymy, że siła nabywcza konsumentów w Polsce wzrośnie do poziomu siły nabywczej konsumentów w Danii i pomnożymy liczbę naszych sklepów w Polsce przez siedem, otrzymamy wynik ok. 3 000. Z naszego punktu widzenia taki właśnie jest potencjał polskiego rynku - dodaje.

Handel detaliczny w Polsce stoi przed dużymi wyzwaniami: deflacja, stagnacja rynku, duża konkurencja, wojna promocyjno-cenowa, a także zmieniające się preferencje konsumentów i ich słaba lojalność.

Sieć sklepów Netto Polska, należąca do duńskiego koncernu handlowego Dansk Supermarked, liczy obecnie ok. 335 placówek w naszym kraju. Jest obecna na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, gdy otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie.

Netto Polska jest trzecią co do wielkości siecią dyskontów w naszym kraju po Biedronce, należącej do portugalskiej Jeronimo Martins oraz niemieckim Lidlu.

Dansk Supermarked to drugie co do wielkości przedsiębiorstwo działającego w branży handlu detalicznego w Danii. Poza Polską i Danią, sieć rozwija się także w Niemczech i Szwecji. W ubiegłym roku większościowym udziałowcem Dansk Supermarked została duńska Grupa Salling.

  • rozwojowiec 2015-04-22 15:11:58

    Takie brednie powtarzają już od lat, a świstak siedzi i zawija w te sreberka.

  • tysiac 2015-04-16 12:54:53

    tylko czy tysiące ? a ja myślałem, ze pjenc tysionców

  • brutto 2015-04-16 09:02:45

    Co ten gość pje / pali / je ? Niezła wizja

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA