REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Niektóre sklepy każą odpracowywać dzień pogrzebu

Autor: gazeta.pl 21 kwietnia 2010 15:00

W niedzielę po katastrofie prezydenckiego samolotu wiele łódzkich sklepów było zamkniętych. Niektóre sklepy decydują się na zmianę grafików i odpracowywanie tych dni do końca kwietnia - czytamy w Gazecie Wyborczej.

REKLAMA

Pracownicy sklepów odzieżowych H&M, Reserved, Levi's, Esprit i Boogie Nights w łódzkiej Manufakturze muszą odpracować dzień wolnego, którego pracodawca udzielił im w dniu pogrzebu prezydenta RP.

Państwowa Inspekcja Pracy informuje, że za ten dzień pracownik powinien mieć wypłacone wynagrodzenie, o ile jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Nie dotyczy to osób, które podpisały umowę-zlecenie. - Co do odpracowywania tego dnia, trudno o jednoznaczną ocenę - mówi specjalista PIP. - Jeśli pracownik uzna tę decyzję ze krzywdzącą, może wnioskować o kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy. To sąd pracy rozstrzygnie, czy doszło do naruszenia prawa przez pracodawcę. Na razie nie dostaliśmy żadnych skarg.

 • Róża 2010-04-23 10:00:09

  NIE POWINNO SIE ODPRACOWYWAĆ DNIA POGRZEBU,A NIBY DLACZEGO? SKLEPY SA OTWARTE DLA NASZYCH KOCHANYCH KLIENTÓW CO NIEDZIELA...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
 • Max

  4,65

 • Śr

  3,31

 • Min

  2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15717

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1224905

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA