REKLAMA
REKLAMA

Niektóre sklepy każą odpracowywać dzień pogrzebu

Autor: gazeta.pl 21 kwietnia 2010 15:00

W niedzielę po katastrofie prezydenckiego samolotu wiele łódzkich sklepów było zamkniętych. Niektóre sklepy decydują się na zmianę grafików i odpracowywanie tych dni do końca kwietnia - czytamy w Gazecie Wyborczej.

REKLAMA

Pracownicy sklepów odzieżowych H&M, Reserved, Levi's, Esprit i Boogie Nights w łódzkiej Manufakturze muszą odpracować dzień wolnego, którego pracodawca udzielił im w dniu pogrzebu prezydenta RP.

Państwowa Inspekcja Pracy informuje, że za ten dzień pracownik powinien mieć wypłacone wynagrodzenie, o ile jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Nie dotyczy to osób, które podpisały umowę-zlecenie. - Co do odpracowywania tego dnia, trudno o jednoznaczną ocenę - mówi specjalista PIP. - Jeśli pracownik uzna tę decyzję ze krzywdzącą, może wnioskować o kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy. To sąd pracy rozstrzygnie, czy doszło do naruszenia prawa przez pracodawcę. Na razie nie dostaliśmy żadnych skarg.

  • Róża 2010-04-23 10:00:09

    NIE POWINNO SIE ODPRACOWYWAĆ DNIA POGRZEBU,A NIBY DLACZEGO? SKLEPY SA OTWARTE DLA NASZYCH KOCHANYCH KLIENTÓW CO NIEDZIELA...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12638

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA