PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Niepełnosprawni skarżą się na terminale płatnicze w Lidlu

Autor: gazeta.pl 9 lipca 2012 09:24

Osoba na wózku inwalidzkim nie może zapłacić kartą w żadnym ze sklepów sieci Lidl. Terminale płatnicze są w nich bowiem przykręcone na stałe na wysokości ok. 1,5 m - podaje gazeta.pl.

Gazeta.pl opisuje przypadek klientki sklepu Lidl w Szczecinie - urządzenie było przytwierdzone tak wysoko, że kobieta poruszająca się na wózku nie miała możliwości go dosięgnąć. Sprawę zgłosiła kierownictwu sklepu.

Okazuje się, że podobnie jest we wszystkich sklepach sieci w kraju. Ma to chronić dane osobowe klientów. Po interwencji gazety firma obiecała zastanowić się, jak rozwiązać problem uniemożliwiający normalne zrobienie zakupów klientom na wózkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • realista 2012-07-09 16:54:37

    A jak osoba na wózku "zdejmuje" towar z pólki powyżej 1,50m lub z dolnej półki?.

    Proszę tego nie traktować jak ironizacji, ale nie we wszystkich aspektach życia można dostosować warunki pod potrzeby osób na wózkach.

    Temat terminali jest w ogle bardziej skomplikowany, dlaczego nikt nie zauważa, a w szczególności operatorzy, że terminale są na stałe "pod nadzorem" kamer CCTV i nie ma najmniejszej trudności z odczytaniem wprowadzanego kodu PIN !!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11053

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane