REKLAMA
REKLAMA

Nowa szorowarka Kärcher B 150 R - do dużych obiektów

Autor: pr 8 października 2014 13:16

Nowa szorowarka Kärcher B 150 R - do dużych obiektów

Kärcher wprowadził na rynek szorowarkę B 150 R, która nie tylko charakteryzuje się wszechstronnością zastosowań ale także może być bez trudu dopasowywana do wymogów danego obiektu.

REKLAMA

O podłogi twarde w obiektach wielkopowierzchniowych najlepiej można zadbać za pomocą samojezdnej szorowarki B 150 R z fotelem dla operatora. Przeznaczona jest ona do czyszczenia powierzchni o wielkości od 2500 do 6000 m2. Jej krótka i wąska budowa gwarantuje wysoką łatwość manewrowania umożliwiając swobodną pracę w wąskich przejściach i korytarzach (mały promień skrętu - tylko 1.75 m). Wyposażona jest w system wymiennych głowic, który pozwala na dobór głowicy ze szczotkami walcowymi lub szczotką tarczową. Dzięki nim szorowarki stają się wszechstronne w zastosowaniu. Dodatkowo wyposażona jest w panel sterowania EASY i system kluczy KIK, za pomocą którego różnym osobom przydzielane są różne uprawnienia z zależności od koloru posiadanego klucza (żółty przeznaczony jest dla obsługi, szary dla kierownika a czerwony dla serwisanta).

Kierownik obiektu za pomocą swojego klucza może ustawiać różne parametry pracy np. prędkość szczotek dozowanie środka czyszczącego, prędkość jazdy. Ustawienie tych parametrów na optymalnym poziomie użytkowania gwarantuje zwiększenie żywotności szorowarek i oszczędności w eksploatacji urządzenia. Posiada również system FACT, który gwarantuje możliwość wyboru między trzema programami czyszczenia o różnych prędkościach obrotowych szczotek walcowych: FINE Clean, (do zachowawczego czyszczenia codziennego), WHISPER Clean (do cichej pracy - w momencie kiedy na obiekcie znajdują się klienci), POWER Clean (do czyszczenia zasadniczego najbardziej uporczywych zabrudzeń).

Urządzenie może pracować w trybie ekologicznym eco!efficiency, który doskonale sprawdza się w czyszczeniu codziennym. B 150 R może pracować w trybie eco!efficiency, który znacznie obniża głośność pracy (o 6 dB), co pozwala na stosowanie maszyn w obszarach wrażliwych na hałas oraz podczas godzin otwarcia. Dodatkowo w trybie eco!efficiency urządzenie pobiera znacznie mniej energii co pozwala na wydłużenie czasu pracy na akumulatorach (nawet o 40%) i wydłużenie żywotności samych akumulatorów (zwiększona ilość cykli ładowania) oraz szczotek.

Szorowarka B 150 R występuje w dwóch wersjach: Standard i Advanced. Wersja Advanced oferuje w standardzie: napęd na wszystkie koła. Dzięki niemu szorowarka podczas pracy może pokonywać podjazdy do 18%, a prędkość robocza wynosi do 10 km/h. Hamulec na wszystkie koła gwarantuje wysokie bezpieczeństwo W wersji Advanced dostępne są również systemy automatycznego napełniania zbiornika oraz automatycznego płukanie zbiornika wody brudnej. B 150 R może pracować z czterema różnymi głowicami szczotkowymi: dwiema typu R (szczotki walcowe) i dwiema typu D (szczotki tarczowe). Do głowic typu R można zastosować też boczne szczotki podmiatające. Dzięki szczotkom bocznym podczas jednego przejścia roboczego szorowarka B 150 R zamiata, szoruje i odsysa.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA