REKLAMA
REKLAMA

Nowe kawiarnie Costa Coffee pod znakiem zapytania

Autor: Puls Biznesu 18 maja 2010 09:14

Właściciel międzynarodowej sieci Costa Coffee, który przejął niedawno sieci Coffeeheaven, nie pozwala polskiemu franczyzobiorcy, NFI Krezus, otwierać kolejnych lokali. Roman Karkosik, kontrolujący NFI Krezus przyznaje, że sprzedałby bary Costa Coffee, ale "Brytyjczycy nie dają dobrej ceny" - mówi Pulsowi Biznesu.

REKLAMA
Gazeta przypomina, że od lutego rynek gubi się w domysłach i spekuluje co do przyszłości sieci barów Coffeeheaven oraz sieci Costa Coffee. Ta pierwsza została niedawno przejęta przez brytyjski koncern Whitbread, który jest właścicielem światowej sieci barów kawowych Costa Coffee. Ta druga - jest prowadzona na zasadzie franczyzy (udzielonej przez Whitbread) przez giełdowy NFI Krezus, kontrolowany przez znanego inwestora Romana Karkosika.

Koncern Whitbread pracuje dopiero nad strategią w Polsce. Sam Whitbread nie udziela informacji dotyczących strategii na polskim rynku. Kilka tygodni temu jego przedstawiciele powiedzieli, że polski franczyzobiorca (czyli Krezus, a konkretnie - spółka zależna eCoffee) kontynuuje działalność na dotychczasowych zasadach. Zaprzeczyli też, jakoby rysowały się plany przejęcia przez franczyzobiorcę kawiarni Coffeeheaven.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA