PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Nowy Jork największym rynkiem inwestycyjnym świata. Warszawa najlepsza w Europie Środkowo-Wschodniej

Autor: www.dlahandlu.pl 9 października 2012 11:47

Warszawa znalazła się na pierwszym miejscu wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem łącznego wolumenu transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych oraz zajęła 49 miejsce w rankingu globalnym - wynika z raportu „Winning in Growth Cities" firmy Cushman & Wakefield.

Stolica Polski znalazła się również na wysokiej 12 pozycji w kategorii inwestycji transgranicznych. Nowy Jork został największym rynkiem inwestycyjnym świata drugi rok z rzędu - w ciągu 12 miesięcy do II kw. 2012 r. wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne wzrósł o 18,9% do
poziomu 34,7 mld USD.

Pod względem trendów inwestycyjnych w poszczególnych sektorach rynku najwięcej kapitału zainwestowano w nieruchomości biurowe (43%), a następnie w obiekty handlowe (20,8%), mieszkaniowe (18,1%), magazynowe (10,3%) i hotelowe (7,2%).

Z raportu wynika, że niskie stopy procentowe i utrzymujące się ryzyko skłaniają inwestorów do inwestowania w nieruchomości komercyjne w najważniejszych miastach świata, przy czym w minionych 12 miesiącach najwięcej inwestycji przypadło na Nowy Jork. W minionym roku 25 miast zajmujących najwyższe pozycje w rankingu zwiększyło swój udział w rynku z 46% w 2009 r. do poziomu 56%. Lokalizacje te będą nadal preferowane przez inwestorów ze względu na bezpieczeństwo inwestowania, ale w przyszłości muszą się liczyć ze znacznym wzrostem konkurencji ze strony innych miast. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane