REKLAMA
REKLAMA

Nowy pomysł na opodatkowanie sieci - podatek liniowy z równą stawką dla wszystkich

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 27 października 2016 11:55

Liniowy podatek od obrotu, z równą stawką dla wszystkich, bez kwoty wolnej – tak wygląda nowy pomysł na opodatkowanie handlu detalicznego – wynika z informacji “Dziennika Gazety Prawnej”.

REKLAMA

Nowością byłoby to, że zaliczki na daninę miałyby być uwzględnione w rozliczaniu podatków dochodowych. Taka formuła ma zabezpieczać rząd przed kolejnymi zarzutami o nierówne traktowanie podmiotów i stosowanie pomocy publicznej. I jednocześnie realizować główną obietnicę, czyli nałożyć większe obciążenie na duże zagraniczne sieci, które - według PiS - dziś unikają płacenia podatków dochodowych. Dla mniejszych sieci rozwiązanie to ma być neutralne.

Jak donosi "DGP", podatek liniowy ma być przejściowym rozwiązaniem i działać tylko do końca 2017 r. Do tego czasu powinno się rozstrzygnąć, czy Komisja Europejska ma rację, kwestionując wcześniej przyjęty podatek od sprzedaży detalicznej.

Projekt Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Zakupowego, któremu przewodzi poseł Adam Abramowicz, ma poparcie Ministerstwa Finansów, a jego szczegóły członkowie zespołu będą omawiać 3 listopada.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11653

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA