Nowy prezes EuroCommerce

Autor: www.dlahandlu.pl 26 marca 2012 10:30

21 marca 2012 r. Lucy Neville-Rolfe została wybrana na forum Zgromadzenia Ogólnego EuroCommerce na prezesa. Rozpocznie swoją 3-letnią kadencję z dniem 1 lipca br.

Jako dyrektor wykonawczy i członek zarządu w Tesco, Lucy Neville-Rolfe nadzoruje ład korporacyjny w sześciu państwach członkowskich UE oraz posiada bogate, międzynarodowe doświadczenie w europejskim sektorze handlu.
Lucy Neville-Rolfe przeszła do Tesco w 1997 r. z biura rządowego. Ponadto zajmowała szereg stanowisk państwowych.

Kluczowym priorytetem nowej prezes będzie wzmocnienie wizerunku sektora handlu wśród decydentów i zwiększenie zrozumienie przez nich wkładu sektora w przywrócenie wzrostu gospodarczego i tworzenie miejsc pracy.

EuroCommerce oficjalnie reprezentuje handel wobec Komisji Europejskiej i innych organów wspólnotowych, gdzie rocznie powstaje ponad 70% aktów prawnych obowiązujących w Polsce. Organizacja ta jest konfederacją organizacji narodowych, zrzeszającą środowiska handlu detalicznego, hurtowego i handlu zagranicznego, w sumie mając 31 członków zwyczajnych i stowarzyszonych. Powstała w roku 1993, adresując się do wszystkich formatów handlu w Europie, w szczególny sposób zaznaczając rolę firm małych i średnich w rynku wspólnotowym.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane