PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Obroty spółdzielni Społem wzrosły w ub. roku do 8,5 mld zł

Autor: portalspozywczy.pl 31 sierpnia 2010 09:51

Według szacunkowych danych w 2009 r. obroty spółdzielni należących do Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców "Społem" wzrosły z 8,3 do 8,5 mld zł, oznacza to kilkuprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.


W ubiegłym roku najlepiej poradziły sobie spółdzielnie: w Bochni - 9-proc. wzrost sprzedaży, Tarnowie - 8-proc. wzrost sprzedaży, Zamościu - 7-proc. wzrost sprzedaży, Katowicach - 6-proc. wzrost sprzedaży, Krakowie (Jubilat) - 6-proc. wzrost sprzedaży, Częstochowie - 5,5-proc. wzrost sprzedaży, w stolicy najlepiej wypadła WSS Żoliborz notując 4-proc. wzrost obrotów. Jednocześnie ok. 5 proc. spółdzielni zakończyło rok pod przysłowiową „kreską".

Jednocześnie wiceprezes KZRSS zaznacza, że jego zdaniem to nie ubiegły, a obecny rok będzie najtrudniejszy nie tylko dla spółdzielni, ale dla całego polskiego handlu.

- W ciągu pierwszych pięciu miesięcy mieliśmy do czynienia ze stagnacją w branży handlowej, najsłabsze były kwiecień i maj. Bardzo negatywnie odbiły się na wynikach sklepów dramatyczne wydarzenia z ostatnich miesięcy, czyli ciężka zima, katastrofa pod Smoleńskiem i okres żałoby z nią związany oraz późniejsze powodzie - tłumaczy Ryszard Jaśkowski.

- Oznaki ożywienia w sklepach spółdzielczych są widoczne od czerwca, to pozwala optymistyczniej spojrzeć na handel w II połowie br. - dodaje z nadzieją wiceprezes.

Obecnie w Polsce działa ok. 350 spółdzielni, z których ponad 270 zrzeszonych jest w KZRSS Społem. Wszystkie spółdzielnie zarządzają ok. 5,5 tys. sklepów, z czego 4 tys. należy do podmiotów należących do KZRSS Społem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane