REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Od 2012 roku będzie można sprzedawać żywność ekologiczną tylko z nowym logo

Autor: PAP 1 lipca 2010 10:26

Od 1 lipca żywność ekologiczna będzie znakowana nowym logo - tzw. euro-liściem. Taki znak musi widnieć na pakowanej żywności organicznej wytworzonej w jednym z pastw UE - poinformowała Komisja Europejska.

REKLAMA
Obok tego znaku w dalszym ciągu będzie można umieszczać inne oznaczenia prywatne, regionalne lub krajowe. Logo nie jest obowiązkowe w przypadku ekologicznych produktów niepakownych i importowanych spoza UE.

Nowe, unijne przepisy w sprawie oznakowań dotyczą obowiązkowego wskazania miejsc, w których były uprawiane surowce wykorzystane w produktach, a także numeru organu (firmy), który odpowiadał za odpowiednie kontrole. Przewidziano dwuletni okres przejściowy na to, aby przedsiębiorcy dostosowali się do nowych zasad oznakowania.

Nowe logo dla żywności ekologicznej zaprojektował student z Niemiec, Dušan Milenković. To unijne gwiazdki ułożone w kształt liścia na zielonym tle. Logo zwyciężyło w ankiecie internetowej, którą przeprowadzono po konkursie skierowanym do studentów sztuk plastycznych w UE.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    3,98

  • Śr

    3,03

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16087

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA