Odpowiedź Tesco: Liczba etatów do redukcji jest obecnie analizowana

www.portalspozywczy.pl 26 kwietnia 2012 18:38

Sieć Tesco odniosła się do informacji związków zawodowych, dotyczących planowanych zwolnień grupowych w sklepach brytyjskiej sieci w Polsce. Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska potwierdził, że sieć wprowadza zmiany operacyjne w prowadzonej w naszym kraju działalności, które spowodują reorganizację pracy w niektórych sklepach sieci. Przedstawiciel Tesco nazwał jednak spekulacją informację o planowanym zwolnieniu 3 tys. pracowników.


- Trwają analizy struktur w poszczególnych sklepach - na tym etapie nie można jeszcze oszacować, jaka dokładnie będzie skala zmian i których sklepów będzie dotyczyć. Podawanie zatem przez działaczy związkowych jakichkolwiek liczb jest czystą spekulacją. Szczegółowe dane dotyczące placówek dotkniętych procesem, jak również liczby redukowanych stanowisk przekażemy pracownikom po zakończeniu procesu analiz i konsultacji - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy sieci Tesco Polska.

Jak tłumaczy, Tesco wprowadza zmiany operacyjne, które spowodują reorganizację pracy w niektórych sklepach. - Mogą się one wiązać z koniecznością przesunięcia niektórych osób na inne stanowiska, zmianami zakresów obowiązków na stanowiskach oraz w niektórych sklepach niestety również ze zwolnieniami - wyjaśnia przedstawiciel Tesco.

Jednocześnie zapewnia, że dla pracowników dotkniętych procesem będziemy starać się znaleźć inne stanowiska pracy w naszych strukturach. - Jeśli nie będzie to możliwe, każda zwalniana osoba w tym procesie otrzyma ustawową odprawę finansową a dodatkowo otrzyma od firmy pomoc w postaci pakietów informacyjnych wspierających aktywne poszukiwanie pracy. Zmiany nie wpłyną na poziom obsługi klienta oraz program otwarć nowych sklepów - nadal będziemy otwierać nowe placówki i tworzyć nowe miejsca pracy - tłumaczy Michał Sikora.

Sieć Tesco ma obecnie w Polsce ponad 420 sklepów i zatrudnia ok. 28 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10675

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane