REKLAMA
REKLAMA

Organic Farma Zdrowia poprawia wyniki finansowe

Autor: www.dlahandlu.pl 14 listopada 2012 09:30

Organic Farma Zdrowia poprawia wyniki finansowe

Przychody netto Organic Farmy Zdrowia po trzech kwartałach bieżącego roku wyniosła 27 392 tys. zł. Strata na sprzedaży to 850 tys. zł, a strata netto wyniosła 892 tys. zł.

REKLAMA

- Sprzedaż po III kwartałach w kwocie 27,4 mln złotych stanowi kolejny rekord w historii spółki i jest to sprzedaż wyższa o 19,2% w stosunku do sprzedaży w analogicznym okresie poprzedniego roku. Natomiast wynik EBITDA na poziomie - 32 tys. zł oznacza, że jest on nie tylko 18 razy lepszy niż rok temu, ale że zapowiadany przez zarząd, pozytywny wynik na poziomie zysku EBITDA za cały 2012 rok, jest w pełni osiągalny. Wpływ na tak wysoką dynamikę wzrostu obrotów miało zwiększone zainteresowanie zakupami ze strony klientów dzięki poprawie oferty asortymentowej, ciągłości dostaw i jakości obsługi klientów. Znaczenie miały też rewitalizacja delikatesów  w Centrum Handlowym Stary Browar w Poznaniu oraz otwarcie nowych delikatesów w Konstancinie pod Warszawą. Wpływ na wyniki EBITDA miała zwiększona sprzedaż oraz znaczne obniżenie miesięcznych kosztów dzięki zamknięciu dwóch (z kilku) najbardziej nierentownych obiektów w Krakowie z początkiem lipca - komentuje zarząd spółki.


- Wynik brutto i netto po III kwartałach jest tylko nieznacznie lepszy od wyniku z przed roku (tylko o 72 tyś. zł), ale jest to efekt rozwiązania rezerwy kosztowej w kwocie 129 tys. zł jakie miało miejsce rok temu, rezerwy na koszty planowanego zamknięcia jednych z delikatesów, które ostatecznie jednak nie zostały zamknięte, a także otrzymania w 2011 roku kwoty 202 tyś. złotych, jako dywidendy z zysku wypracowanego przez spółkę zależną Eko-Wital - dodaje firma.

W III kwartale spółka kontynuowała proces rewitalizacji delikatesów - bardzo ważny projekt związany z rozwojem i zwiększeniem potencjału sprzedażowego spółki. Tym razem miało to miejsce w Delikatesach zlokalizowanych w Centrum Handlowym Stary Browar w Poznaniu. Delikatesy zostały wykonane zgodnie z przyjętą jesienią 2010 roku nową koncepcja architektoniczno - wizualno - komunikacyjną.

Dalszy, 100 procentowy wzrost sprzedaży sklepu internetowego ekosfera24.pl, skłonił zarząd do kolejnych inwestycji w platformę handlową. Zostały wprowadzone nowe funkcje, oraz uruchomiono wydajną wyszukiwarkę pozwalającą na bardzo szybkie odnalezienie w bazie danych poszukiwanego produktu. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA