REKLAMA
REKLAMA

OSM Głubczyce z kontraktem na dostawy do Tesco Polska

Autor: nowiny.pl 8 lutego 2015 12:38

Przed ubiegłorocznymi świętami Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Głubczyce podpisała kontrakt na dostarczanie swoich wyrobów do całej sieci Tesco w Polsce. Mleczarnia dostarcza swój jogurt grecki do rumuńskich sklepów Lidl - piszą nowiny.pl.

REKLAMA

Pod marką Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Głubczyce można kupić jej produkty w sklepach sieci E.Leclerc, sklepach PSS Społem oraz firmowych w Głubczycach i Kietrzu.

Według przedstawiciela OSM Głubczyce duże sieci przywiązują coraz większą wagę do świeżych produktów, które mają dużo krótszy okres przydatności do spożycia niż typowe mleko sterylizowane UHT, albo termizowany jogurt. Jak informują nowiny.pl opakowania produktów, które sprzedawane są pod szyldem sieci Tesco lub Lidl są projektowane według ich zaleceń i nie zawsze mają informację o tym kto jest producentem.

Jak tłumaczy w rozmowie z nowiny.pl Jan Piechowiak, prezes OSM Głubczyce produkowany przez spółdzielnię jogurt grecki, jest hitem na rynku rumuńskim, gdzie trafia poprzez sieć Lidla. Jak wyjaśnia Jan Piechowiak zapotrzebowanie rumuńskiego Lidla przekracza możliwości spółdzielni. W styczniu rumuński Lidl robił na jogurt grecki akcję promocyjną, dzięki czemu zakład opuszczało codziennie 20 ton jogurtu, który pakowany był do ośmiu tirów tygodniowo.

OSM Głubczyce zatrudnia ok. 100 osób i skupującym mleko od dwustu lokalnych dostawców. Mleczarnia przerabia rocznie 20 milionów litrów mleka. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12133

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA