REKLAMA
REKLAMA

Otwarcie megamagazynu Tesco w Gliwicach opóźni się o pół roku

Autor: portalspozywczy.pl 26 stycznia 2011 11:05

Jak dowiedział się serwis potralspozywczy.pl dopiero na wiosnę ruszy mega centrum dystrybucyjne Tesco, które powstaje pod Gliwicami. Pierwotnie kompleks magazynowy, którego koszty budowy oszacowano na ok. 160 mln zł miał zostać oddany do użytku w październiku 2010 r. Konstrukcja magazynu jest już gotowa. Jednak ciągle trwają ostatnie prace wykończeniowe. Mają one dostosować funkcjonalności obiektu do wymogów inwestora.

REKLAMA

- Nasz magazyn jest jedną z większych tego typu inwestycji w Polsce. Przy tak dużej kompleksowości oraz przyszłej roli we właściwym funkcjonowaniu sklepów, inwestycja musi być przygotowana w każdym szczególe. Trudno było przewidzieć wszelkie aspekty na etapie planowania, stąd dłuższy niż oczekiwano czas budowy obiektu - tłumaczy Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

I dodaje: - Przenieśliśmy termin otwarcia na nowy sezon, czyli wiosnę 2011. To inwestycja na lata, kluczowa z punktu widzenia Tesco; niezbędna, by nowo powstające sklepy mogły funkcjonować.

Gliwicki magazyn musi ruszyć przed Świętami Wielkanocnymi (koniec kwietnia), aby obsłużyć sklepy Tesco podczas przedświątecznego piku sprzedaży. Może to jednak nastąpić wcześniej. Niemniej, faktem jest 5-6-miesięczne opóźnienie w stosunku do pierwotnie zakładanego jesiennego terminu.

Przedstawiciel Tesco nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy w związku ze znacznym przekroczeniem terminu oddania do użytku Gliwickiej inwestycji, będzie domagał się odszkodowania od firmy Panattoni, której zleciła realizację projektu.

Magazyn powstał na działce o powierzchni 12,8 ha przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 w Gliwicach i po otwarciu będzie służył sieci Tesco jako centrum dystrybucyjne na Polskę południową. Będzie zaopatrywał sklepy Tesco nie tylko w aglomeracji śląskiej, ale w całej południowej Polsce: od Rzeszowa po Zieloną Górę. Według przedstawicieli sieci magazyn będzie w stanie obsłużyć ponad 250 sklepów sieci. W obiekcie o powierzchni 57 tys. mkw. znajdzie się m.in. chłodnia o powierzchni 13,8 tys. mkw. i biura o powierzchni 3 tys. mkw.

Sieć Tesco ma obecnie w Polsce ponad 360 sklepów oraz 3 centra dystrybucyjne


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA