REKLAMA
REKLAMA

Penta i Eastbridge rozważają zmianę warunków wezwania na Empik

Autor: PAP 7 maja 2012 21:16

Penta Investments i Eastbridge rozważają obniżenie progu minimalnej liczby akcji, niezbędnych do dojścia do skutku wezwania na zakup NFI EMF - poinformowali wzywający w komunikacie.

REKLAMA

"Penta i Eastbridge rozważają nabycie akcji EM&F w wezwaniu pomimo nieosiągnięcia w wezwaniu minimalnej liczby akcji EM&F objętych zapisami, dającej Eastbridge i Penta łącznie co najmniej 80 proc. akcji EM&F, o ile liczba akcji EM&F objęta zapisami złożonymi w wezwaniu umożliwi Eastbridge i Penta sprawowanie kontroli nad EM&F na zadowalającym poziomie" - podano w komunikacie.

Penta Investments i Eastbridge wezwały do sprzedaży akcji NFI EMF 13 marca 2012 r.

Pod koniec kwietnia wzywający podwyższyli cenę w wezwaniu na NFI EMF do 10,38 zł z 9,85 zł za akcję. Zapisy są przyjmowane od 2 kwietnia do 8 maja. W wyniku wezwania wzywający zamierzał nabyć 41.316.395 akcji NFI EMF, co stanowi 39,58 proc. kapitału spółki.

W wezwaniu informowano, że w okresie trwania wezwania liczba akcji może ulec zwiększeniu o nie więcej niż 1,5 mln akcji nowej emisji, co będzie stanowiło nie więcej niż 1,42 proc. ogólnej liczby akcji.

Celem wzywających było posiadanie 100 proc. akcji NFI EMF. Po przeprowadzeniu wezwania wzywający planują wycofać spółkę z giełdy.

W wezwaniu podano, że warunkiem powodzenia wezwania jest nabycie co najmniej 20.441.120 akcji, co oznaczać będzie, że wzywający będą posiadać łącznie co najmniej 83.501.103 akcji, czyli co najmniej 80 proc. Warunkiem jest także uzyskanie zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcie przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

W zależności od liczby akcji nabytych w wezwaniu, Penta może nabyć od Eastbridge dodatkowe akcje EM&F (do około 13 proc. wszystkich akcji) po cenie z wezwania.

Eastbridge, prywatny fundusz inwestycyjny, posiada obecnie 60,42 proc. akcji spółki NFI EMF.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA