REKLAMA
REKLAMA

Penta i Mid Europa nie zamierzają składać broni w walce o Eko Holding

Autor: Parkiet 11 września 2012 11:59

Penta i Mid Europa nie zamierzają składać broni w walce o Eko Holding

Cena za akcję oferowana przez fundusz Advent w wezwaniu na Eko Holding jest o 13 proc. niższa od kursu giełdowego. Tymczasem spółką zainteresowane są inne fundusze: Penta Investments oraz Mid Europa Partners, które nie zamierzają składać broni, choć na razie nie chcą mówić o tym, jakie konkretnie kroki podejmą - podaje Parkiet.

REKLAMA
Powodzenie wezwania zależy od prezesa Eko Holdingu, Krzysztofa Gradeckiego, który razem z żoną kontroluje ponad 55 proc. akcji spółki

Parkiet przypomina, że z Penty i Mid Europy płynęły wcześniej sygnały świadczące o niezadowoleniu funduszy z postawy największego akcjonariusza, który jakoby miał faworyzować Advent. Ten ostatni fundusz podobno jest skłonny zaoferować głównemu udziałowcowi Krzysztofowi Gradeckiemu premię za kontrolny pakiet. Advent podkreśla, że warunki znajdują się w treści wezwania oraz że dotyczą one wszystkich akcjonariuszy.

Powodzenie wezwania jest uzależnione w dużej mierze od opinii głównych akcjonariuszy, tzn. państwa Gradeckich. Prezes Krzysztof Gradecki kontroluje razem z żoną ponad 55 proc. akcji Eko Holdingu. Nie ujawnia, czy odsprzeda je w wezwaniu. Potwierdza tylko, że prowadzi zaawansowane negocjacje z Adventem - czytamy w Parkiecie.

Przypomnijmy, że wczoraj Ecorse Investments, należący do funduszu Advent International Corporation, wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding, po 4,10 zł za akcję. Fundusz, po przejęciu Eko Holdingu będzie chciał, by firma handlowa skupiła się na działalności detalicznej, rezygnując z segmentu hurtowego.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA