PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Penta Investments sfinalizowała sprzedaż spółki Żabka Polska

Autor: portalspozywczy.pl 31 maja 2011 14:40

Nowym właścicielem spółki jest Lontano Investments, kontrolowany przez fundusz Mid Europa Partners. Transakcja została zatwierdzona przez UOKiK, a wszystkie formalności zostały dopełnione.

Penta przejęła Żabkę Polska w 2007 roku. W ciągu czterech lat zaangażowania w spółkę fundusz wywiązał się ze wszystkich obietnic, znacząco zwiększając wartość sieci. W tym okresie przychody brutto Żabki wzrosły o prawie 42 proc., a EBIDTA aż o 162 poc. Otworzono również ponad 400 nowych placówek w całej Polsce i uruchomiono nowy format sklepów pod nazwą Freshmarket. Żabka Polska jest najlepszą inwestycją Penty w Polsce i jednym z trzech najbardziej udanych projektów w historii funduszu na wszystkich rynkach.

Ponadto, Penta wprowadziła sklepy Żabka do Czech oraz - w ramach konsolidacji tego rynku - przejęła i rozwijała sieć supermarketów Koruna. W grudniu 2010 roku fundusz sprzedał czeską Żabkę wraz z Koruną sieci Tesco. Zamknięcie transakcji w Czechach nastąpiło w marcu 2011.

Żabka Polska jest właścicielem największej scentralizowanej i sformatowanej sieci sklepów typu convenience w Europie Środkowo-Wschodniej, prowadzonych pod marką Żabka, a także ponad 60 supermarketów Freshmarket. Obecnie sieć zarządza ponad 2,3 tys. sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11109

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane