Penta tworzy wokół Żabki konglomerat spożywczy

Autor: portalspozywczy.pl 22 listopada 2010 16:33

- Zaplanowane na kolejnych 5 lat działania Penty - zmierzające do stworzenia czołowej grupy dystrybucyjnej na polskim rynku mrożonek - nabierają tempa. Kilka tygodni temu zawarliśmy porozumienie o fuzji spółek Iglokrak i Iglotex, a już możemy pochwalić się kolejną transakcją. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma podmiotami. Jesteśmy bardzo selektywni w wyborze celów akwizycji, spodziewamy się jednak finalizacji kolejnych przejęć w 2011 r. - mówi Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.

Iglokrak - spółka należąca do funduszu Penta Investments - przejęła Firmę Handlową Scott, krakowskiego dystrybutora mrożonek. Umowa obejmująca zakup 100 proc. udziałów spółki od Zdzisława Brzykcy, została podpisana 18 listopada. 

Obroty Scott w 2009 roku wyniosły 23 mln zł. Spółka specjalizuje się w kompleksowym zaopatrzeniu w produkty mrożone sklepów detalicznych oraz punktów gastronomicznych. W ofercie Scott znajdują się artykuły ponad 20 polskich i zagranicznych producentów żywności mrożonej.

Przejęcie firmy Scott jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Penta Investments, zmierzającej do konsolidacji rynku mrożonek. Na początku października fundusz zawarł z IPOPEMA FIZ porozumienie w sprawie połączenia spółek Iglokrak i Iglotex. W dniu 8 listopada UOKiK wydał zgodę na tę transakcję.

  • Kasia 2010-11-24 12:02:19

    Niech rozwija tylko kto im sklepy będzie prowadziła. Żabka to obóz pracy. Za miskę ryżu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane