REKLAMA
REKLAMA

Penta tworzy wokół Żabki konglomerat spożywczy

Autor: portalspozywczy.pl 22 listopada 2010 16:33

- Zaplanowane na kolejnych 5 lat działania Penty - zmierzające do stworzenia czołowej grupy dystrybucyjnej na polskim rynku mrożonek - nabierają tempa. Kilka tygodni temu zawarliśmy porozumienie o fuzji spółek Iglokrak i Iglotex, a już możemy pochwalić się kolejną transakcją. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma podmiotami. Jesteśmy bardzo selektywni w wyborze celów akwizycji, spodziewamy się jednak finalizacji kolejnych przejęć w 2011 r. - mówi Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.

REKLAMA
Iglokrak - spółka należąca do funduszu Penta Investments - przejęła Firmę Handlową Scott, krakowskiego dystrybutora mrożonek. Umowa obejmująca zakup 100 proc. udziałów spółki od Zdzisława Brzykcy, została podpisana 18 listopada. 

Obroty Scott w 2009 roku wyniosły 23 mln zł. Spółka specjalizuje się w kompleksowym zaopatrzeniu w produkty mrożone sklepów detalicznych oraz punktów gastronomicznych. W ofercie Scott znajdują się artykuły ponad 20 polskich i zagranicznych producentów żywności mrożonej.

Przejęcie firmy Scott jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Penta Investments, zmierzającej do konsolidacji rynku mrożonek. Na początku października fundusz zawarł z IPOPEMA FIZ porozumienie w sprawie połączenia spółek Iglokrak i Iglotex. W dniu 8 listopada UOKiK wydał zgodę na tę transakcję.

  • Kasia 2010-11-24 12:02:19

    Niech rozwija tylko kto im sklepy będzie prowadziła. Żabka to obóz pracy. Za miskę ryżu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13514

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA