REKLAMA
REKLAMA

Penta: Żabka najlepszą inwestycją firmy w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 29 września 2011 19:09

- W 2011 roku zrealizowaliśmy wysoką liczbę sprzedaży spółek portfelowych. Na szczególną uwagę zasługują zakończone sukcesem wyjścia z dwóch inwestycji w Polsce - Żabki i Drumetu. Obecnie pracujemy nad kilkoma nowymi projektami akwizycji w Europie. Oczekujemy, że uda nam się zrealizować przynajmniej dwie nowe transakcje do końca tego roku - powiedział Jaroslav Haščák, partner zarządzający Penta Investments.

REKLAMA

Jak informuje spółka, Żabka Polska jest najlepszą inwestycją Penty w Polsce i jednym z trzech najbardziej udanych projektów w historii funduszu na wszystkich rynkach.

Łączne aktywa Grupy na koniec 2010 roku osiągnęły wartość 3,4 mld Euro, a kapitał własny funduszu wyniósł 988 mln Euro. Grupa Penta odnotowała w 2010 roku skonsolidowane przychody w wysokości 2,1 mld Euro. Zysk netto grupy sięgnął niemal 50 mln Euro (49,7).

W 2010 roku Penta sfinalizowała sześć transakcji. Dla porównania, w tym roku było ich już cztery.

Żabka Polska została włączona do portfela Penty w 2007 roku. W ciągu 4 lat zaangażowania w spółkę fundusz wywiązał się ze wszystkich obietnic, znacząco zwiększając wartość sieci. W tym okresie przychody brutto Żabki wzrosły o prawie 42%, a EBIDTA aż o 162%. Otworzono również ponad 400 nowych placówek w całej Polsce i uruchomiono nowy format sklepów pod nazwą Freshmarket. W lutym 2011 Penta podpisała umowę sprzedaży polskiej sieci Żabka Lontano Investments, kontrolowanemu przez fundusz Mid Europa Partners.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA