REKLAMA
REKLAMA

Pepsi pod naciskiem konsumentów zmienia skład napoju

Autor: wp.pl 27 kwietnia 2015 14:27

Pepsi pod naciskiem konsumentów zmienia skład napoju Fot. pepsico.com

Pod wpływem nacisków obawiających się o swoje zdrowie konsumentów, Pepsi zdecydowało się na wyeliminowanie aspartamu ze składu dietetycznej wersji swojego napoju w USA - podaje wp.pl.

REKLAMA

Chociaż aspartam wykorzystywany jest jako sztuczny słodzik do niskokalorycznych produktów od lat 70., nie ma on najlepszej reputacji. Krytykujący go powołują się na wyniki badań, łączących spożywanie środka ze zwiększoną liczbą zachorowań na nowotwory.

Od sierpnia aspartam w składzie niskokalorycznej Pepsi zastąpi sukraloza wraz z acesulfamem K. Obu tym syntetycznym związkom daleko jest do kontrowersji, jakie wyrosły wokół stosowanego dotychczas w Pepsi słodzika. Nie znaczy to oczywiście, że są lepsze dla zdrowia, ale i nie to jest tu najważniejsze. Dla producenta napoju, chociaż w oświadczeniach prasowych mówi on o dobru i zadowoleniu klientów, to przede wszystkim ruch marketingowy.

Widać to wyraźnie po sposobie, w jaki Pepsi podchodzi do ogłoszenia swojej decyzji. Na nowych puszkach będzie widniało wyraźne oznaczenie, informujące nabywców, że od teraz w składzie napoju nie ma już aspartamu. I tak przede wszystkim należy patrzeć na ruch producenta napoju – jako na kolejny sposób zwrócenia na siebie uwagi i wyróżnienia się na tle konkurencji.

Więcej na wp.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA