REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy sklep IKEA został przekształcony w muzeum

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 22 czerwca 2016 11:13

Pierwszy sklep IKEA został przekształcony w muzeum Fot. IKEA

Szwedzka sieć sklepów meble Ikea przekształciła swój pierwszy sklep w muzeum. Sklep w Älmhult otwarto w 1958 roku, a zamknięto w 2012 roku. Fani Ikei będą mogli zobaczyć, co sieć miała do zaoferowania swoim klientom na przestrzeni lat.

REKLAMA

Na wystawie będzie można zobaczyć nie tylko meble, ale również przedmioty, które dziś nie kojarzą się z IKEA, a od których firma zaczynała, prowadząc wysyłkową sprzedaż długopisów, zapalniczek czy zegarków.

Niektóre elementy wystawy pozostaną na stałe, część ekspozycji będzie wymienia co dwa lata. W muzeum znajduje się także restauracja i sklep z pamiątkami. 

Muzeum w Älmhult otworzy swoje podwoje 30 czerwca.

 • Eryka Brokowska 2016-06-22 14:59:08

  Proponuję przekształcić fabrykę mebli IKEA stołów i krzeseł Konstantynów - Niesięcin (pod Łodzią) w muzeum.  Argumenty? Już jako rozbudowana ponad 2 lata temu nie była dość nowoczesna, bo hałas niesie się nawet 2 km dalej.  Przekaz? Idee poszanowania środowiska, społeczności lokalnej oraz polityka zrównoważonego rozwoju są dawno nieaktualne i przestarzałe jeżeli chodzi o ikea. Nadają się zatem do muzeum.  Grupa docelowa? Już jest. Mieszkańcy łódzkiego Złotna oraz podłódzkich miejscowości: Rąbienia, Niesięcina i Antoniewa na pewno chętnie wykupią kartę stałego klienta, byle tylko przestali hałasować.  Ikea - co ty na to?  Eryka Brokowska

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA