REKLAMA
REKLAMA

PIH: Były Prezydent RP nie powinien współpracować z siecią Biedronka

Autor: dlahandlu.pl 7 czerwca 2011 11:24

PIH: Były Prezydent RP nie powinien współpracować z siecią Biedronka

W opinii Polskiej Izby Handlu niedopuszczalnym jest, aby były Prezydent RP, osoba wielkiego zaufania publicznego, współpracowała z obcym koncernem, nawet w zamian za środki na własną działalność charytatywną - czytamy w najnowszym komunikacje organizacji.

REKLAMA
Zdaniem PIH, sieć Biedronka, przez swoją ekspansję, nie tylko wywiera istotny wpływ na możliwości przetrwania na rynku sieci handlowych opartych na polskim kapitale, ale też wielokrotnie była oskarżana o wyzysk i łamanie praw pracowniczych, co zaowocowało licznymi postępowaniami sądowymi.

- W kontekście informacji przytaczanych przez media z przykrością zauważamy, że Prezydent Wałęsa jest kolejną osobą polskiego życia publicznego, która zdaje się nie dostrzegać problemów krajowego rynku handlowego. Tymczasem zjawisko koncentracji marek dyskontowych na rynku wewnętrznym stanowi istotne zagrożenie dla niezależnego handlu" - czytamy w komunikacie Polskiej Izby Handlu.

Na ryzyko związane z tym procesem uwagę zwraca nawet Komisja Europejska w swoim dokumencie "W kierunku bardziej wydajnego i sprawiedliwego wewnętrznego rynku handlu i dystrybucji w perspektywie roku 2020".

- Nie sposób przecenić wkładu polskich kupców w budowę podwalin gospodarki rynkowej po 1989 roku, a tym samym tworzenie nowego państwa polskiego, na czele którego stał Prezydent Lech Wałęsa. Dla ludzi na co dzień troszczących się o przywrócenie właściwego prestiżu polskiemu handlowi i równe traktowanie podmiotów na rynku tym bardziej bolesnym jest fakt, że osoba o tak wielkim autorytecie społecznym decyduje się na promowanie swoim nazwiskiem obcej sieci - czytamy dalej w komunikacie.

  • PATRYJOTA 2011-06-09 20:00:30

    JAK MU SIĘ PODOBA BIEDRONKA NIECH PRZYJMIE OBYWATELSTWO PORTUGALSKIE I ZRZEKNIE SIĘ POLSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA