REKLAMA
REKLAMA

PiS pracuje nad ustawą ws. całodobowych sklepów alkoholowych

Autor: Polsatnews.pl 13 marca 2016 19:35

PiS pracuje nad ustawą ws. całodobowych sklepów alkoholowych Fot. za Shutterstock.com

Klub PiS pracuje nad ustawą, która pozwoli samorządom ograniczać działalność całodobowych sklepów monopolowych. Krytycy określili tę ustawę jako "antyalkoholową", z czym nie zgadza się jeden z autorów tego projektu, poseł Szymon Szynkowski vel Sęk. - Nie nazwałbym tej ustawy "antyalkoholową", tylko "porządkową" - powiedział poseł PiS w wywiadzie dla "Polsat News".

REKLAMA

Zdaniem posła PiS, jednym z powodów, dla których w centrach miast jest mniej spokojnie, poczucie bezpieczeństwa spada, mamy do czynienia z naruszaniem ładu i porządku, są wszechobecne sklepy sprzedające - często całodobowo - alkohol.

Dodał, że w ustawie nie chodzi o to, żeby komukolwiek zakazywać, czy utrudniać spożywanie czy sprzedaż alkoholu. - Ludzie mają pełne prawo i tutaj nic władzy do tego, ale ludzie mają też prawo spędzać wieczór, noc spokojnie, jeśli chcą, czy nie mają wyboru, bo mieszkają w centrum miasta czy kurorcie turystycznym. To musi się odbywać też z poszanowaniem ich praw - tłumaczył Szynkowski.

Więcej na polsatnews.pl.

  • Mih 2016-03-16 14:37:02

    A co ze stacjami paliw? Też zakaz sprzedaży? A może w ogóle wprowadzić prohibicję?

  • herbatnik 2016-03-14 15:19:57

    Alkohol w Polsce jest zdecydowanie za łatwo dostępny. Dopalacze zresztą też. Efekty dla społeczeństwa będą widoczne za kilka lat. Jestem za ograniczeniem dostępności wódy 24 h na dobę. Ale nie likwidacją ... Wielu młodych kupuje bo ma sklep pod ręką. Jakby musiał powlec się kilometr albo 2 to raczej pójdzie spać a nie ćpać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA