REKLAMA
REKLAMA

PiS zapowiada wyeliminowanie nieuczciwych praktyk handlowych

www.portalspozywczy.pl 23 lipca 2015 10:56

Niezbędne zmiany legislacyjne w celu wyeliminowania nieuczciwych praktyk handlowych i zwiększenia przejrzystości rynku artykułów rolno – żywnościowych Prawo i Sprawiedliwość zamierza wprowadzić niezwłocznie po powołaniu nowego rządu po wyborach w 2015 roku.

REKLAMA

Krzysztof Jurgiel, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w rozmowie z portalspozywczy.pl przyznaje, że walka z nieuczciwymi praktykami handlowymi została zapisana już w Programie Rolnym przyjętym przez Prawo i Sprawiedliwość w 2014 roku, dokładnie w obszarze drugim zatytułowanym "Zwiększenie konkurencyjności gospodarki rolno-żywnościowej".

W lutym tego roku posłowie partii opracowali projekt ustawy o zapobieganiu nieuczciwym praktykom rynkowym, stosowanym wobec dostawców produktów spożywczych i rolnych przez przedsiębiorców zajmujących się obrotem tymi produktami.

Projekt definiuje m.in. pojęcie nieuczciwych praktyk rynkowych, określa podmioty mogące dopuszczać się tego rodzaju negatywnych zachowań, a także podmioty, wobec których takie zachowania mogą być podejmowane. Dodatkowo przewidziano sankcje finansowe za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów został wskazany jako podmiot administracji publicznej przeznaczony do czuwania nad przestrzeganiem przepisów ustawy.

 

Więcej na portalspozywczy.pl

  • obesrwator 2015-11-05 18:30:18

    PEWNIE PIS wprowadzi mężów stanu koło półek i na kasach. No i będzie łatwiej i szybciej się negocjowało, bo pewnie w trio też z mężem stanu :-) ciekawe doświadczenie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA