PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Pizzaportal.pl przejmuje konkurencyjny foodpanda.pl

Autor: dlahandlu.pl 24 listopada 2014 11:54

Pizzaportal.pl przejmuje konkurencyjny foodpanda.pl

Po ponad miesięcznych negocjacjach PizzaPortal.pl przejmuje największego konkurenta na polskim rynku - serwis foodpanda. Transakcja wpływa na znaczące umocnienie Pizzaportal.pl na pozycji lidera rynku, którego wartość szacowana jest na około 147 mln zł.

W wyniku negocjacji strony ustaliły, że polski serwis foodpanda przestanie całkowicie istnieć, a wszystkie restauracje, z którymi do tej pory współpracował wejdą do oferty PizzaPortal.pl. Dotychczasowa strona internetowa będzie kierował do PizzaPortal.pl.

W ofercie PizzaPortal.pl znajdowały się wyłącznie restauracje dysponujące własnymi kurierami. Foodpanda z kolei posiadała własną załogę kurierów, którzy odbierali zamówienia z restauracji i dostarczali do klientów końcowych. Po przejęciu PizzaPortal.pl przejmie dotychczasową organizację dostaw obecną w foodpanda.

- Ta transakcja ma dla nas znaczenie strategiczne. Nie tylko wzmacnia naszą pozycję lidera, ale również umożliwia rozszerzenie działalności o dostawy. To teoretycznie pozwoli nam nawiązać współpracę z każdą restauracją na rynku - komentuje Lech Kaniuk, CEO PizzaPortal.pl.

 

W PizzaPortal.pl znaleźć można menu ponad 2 tysięcy restauracji z całej Polski oferujących kuchnie z całego świata. Spółka Restaurant Partner Polska na początku należała do szwedzkiej grupy OnlinePizza Norden, która w kwietniu 2012 roku została przejęta przez niemieckiego inwestora Delivery Hero za kwotę 120 mln złotych. W wyniku transakcji serwis PizzaPortal.pl stał się częścią holdingu oferującego zamawianie posiłków przez internet w 23 krajach na 5 kontynentach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • agawa 2014-11-27 14:50:41

    Szkoda, wiadomo pomysł na foodpanda nie jest niczym innowacyjnym, ale była to polska strona. Teraz to już będzie częścia kolejnej międzynarodowej korporacji..

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11053

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane