REKLAMA
REKLAMA

Po 10 października poznamy nowego właściciela Kompanii Piwowarskiej

www.portalspozywczy.pl 8 sierpnia 2016 14:21

Anheuser-Busch InBev, największy koncern piwny na świecie, oraz drugi co do wielkości światowy producent piwa SABMiller, oceniają, że ich fuzja zakończy się 10 października tego roku, a od 11 października połączony gigant będzie notowany na giełdach. Następnie rozstrzygnie się kwestia, kto zostanie nowym właścicielem Kompanii Piwowarskiej.

REKLAMA

Firmy podają, że finalizacja fuzji jest jeszcze uzależniona od wielu warunków m.in. od zgody akcjonariuszy obu firm, których walne zgromadzenia mają odbyć się 28 września 2016 r. ABInBev dostał już zielone światło na koncentrację w UE, Afryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, Chinach, a także kilku innych rynkach.

Z kolei od 11 października akcje połączonego już giganta mają być notowane na giełdach m.in. w Brukseli, Johanesburgu, Meksyku i Nowym Jorku.

ABInBev informuje także, że proces zbycia browarów SABMiller w Europie Środkowej i Wschodniej – w tym Kompanii Piwowarskiej - nastąpi, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, czyli po zakończeniu fuzji z SABMiller, co obecnie przewidywane jest na 10 października 2016 r.

Więcej na portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12382

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA