REKLAMA
REKLAMA

Podatek obrotowy bez wpływu na wysokość czynszów sieci handlowych

21 stycznia 2016 17:32

Czy podatek nałożony na sieci handlowe wpłynie na wysokość czynszów, zastanawia się w Polskim Radiu 24 Tomasz Górski, starszy negocjator w dziale powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.

REKLAMA

̶ Trudno dziś ocenić, jak ta decyzja odbije się na stawkach czynszów, ocenia Tomasz Górski, Associate, starszy negocjator w dziale powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.
Jak podkreśla, sprawa jest na tyle świeża, że sieci handlowe nie zdążyły jeszcze na to zareagować, i nie wpłynęło to jeszcze na ich strategie.
Zwraca jednocześnie uwagę, że podatki, w przypadku działalności handlowej, to nie jest najważniejsza część ich kosztów. ̶ Dlatego te podatki nie wpłyną drastycznie na plany sieci – mówi ekspert. ̶ Oczywiście część z nich będzie musiała to wziąć pod uwagę w swoich kalkulacjach i może to wpłynąć na czynsze w dłuższej perspektywie, gdyż każda zwyżka kosztów powoduje większe starania o wypracowanie zysków – mówi ekspert.
W Polsce nadal najdroższą ulicą handlową jest warszawski Nowy Świat. Pomimo wysokich stawek czynszu, jeden ze swoich sklepów ulokowała przy niej portugalska sieć dyskontów Biedronka.

  • Wioletta 2016-01-24 11:17:24

    Biedronka tak "kosi" nasz rynek, że na wszystko ją stać. Nawet na sklep(który ma być jednym z najtańszych) na najdroższej w Polsce ulicy. A powinni lokalizować się na obrzeżach miast. Jakiś polski paradoks.!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA