REKLAMA
REKLAMA

Podatek od handlu bez kwoty wolnej i równy dla wszystkich?

Autor: Rzeczpospolita 12 października 2016 12:53

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk zapowiedział nowe podejście do zakwestionowanego przez Komisję Europejską podatku obrotowego w handlu - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Wiesław Janczyk mówił w Radiu Wnet, że ma gotowy wzór. "Pytanie, czy rząd i nowy minister finansów zechce dalej procedować. Jeśli tak, to nowy podatek nie może mieć kwoty wolnej i musi być równy dla wszystkich" - mówił.

Zapowiedź wiceministra to kompletne odwrócenie wcześniejszych założeń polityki gospodarczej rządu. Inaugurując prace nad podatkiem obrotowym od sprzedaży detalicznej, premier Beata Szydło mówiła, że obciążając duże sieci, wyrówna on szanse mniejszych – zazwyczaj rodzinnych – polskich firm.

Dotychczasowy kształt ustawy za dyskryminacyjny uznała Komisja Europejska, która ledwie po kilku dniach obowiązywania podatku zażądała jego zawieszenia. Ministerstwo Finansów, jeszcze pod wodzą Pawła Szałamachy, dostosowało się do tej decyzji. I zapowiedziało przygotowanie nowej wersji ustawy, aby podatek w nowym kształcie obowiązywał od 1 stycznia 2017 r. Teraz okazuje się, że wcale nie jest to przesądzone.

Branża handlowa jest zaskoczona zgłoszoną przez wiceministra Janczyka propozycją liniowej skali.

Czytaj więcej w Rzeczpospolitej


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA