REKLAMA
REKLAMA

Podział Emperia Holding dopiero w 2015 r.

www.portalspozywczy.pl 26 sierpnia 2014 16:43

Planowany od dłuższego czasu podział Emperia Holding najprawdopodobniej dokona się w pierwszym kwartale 2015 r. Sam plan podziału ma być gotowy jeszcze w czwartym kwartale roku bieżącego.

REKLAMA
- Podział Emperii następuje w wolniejszym tempie, niż początkowo zakładaliśmy. Obecnie trwa dopracowywanie formalno-prawnej struktury tego podziału - powiedział podczas konferencji prasowej Cezary Baran, dyrektor finansowy Emperia Holding.
Emperia wybrała już doradców prawnych i finansowych, którzy mają pomóc w zrealizowaniu owego planu. Są nimi Greenberg Traurig Grzesiak oraz ING Securities.
Podział Emperii ma na celu przede wszystkim wyodrębnienie części biznesu związanej z zarządzaniem nieruchomościami i działalnością developerską (Elpro Development SA i inne spółki). To jeden z trzech obszarów, na jakich koncentruje się grupa handlowa Emperia. Pozostałe to handel detaliczny (supermarkety i markety Stokrotka) oraz działalność informatyczna (Infinite).
Emperia Holding dokonując swojego podziału ma na celu wprowadzenie akcji Elpro Development do obrotu giełdowego. Emperia chce zachować na moment podział tożsamej struktury akcjonariuszy, jak również rozszerzyć możliwości rozwoju części nieruchomościowej o projekty realizowane dla innych detalistów. Podział Emperii ma także umożliwić porównania i wyceny wydzielonych biznesów z podobnymi na rynku oraz podwyższenie potencjału do aktywnego udziału w konsolidacji rynku.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13889

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA