REKLAMA
REKLAMA

POHiD: Handel stwarza Polsce dobre perspektywy

Autor: dlahandlu.pl 16 września 2010 14:54

Jak powiedziała Renata Juszkiewicz, prezes zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Usług, handel jest jedną z branż, która daje Polsce dobre perspektywy rozwoju gospodarczego, bo tworzy miesjca pracy i generuje 20 proc. PKB.

REKLAMA

- Wielkie sieci handlowe weszły do Polski, gdy trwała restrukturyzacja przemysłu, wiele zakładów redukowało zatrudnienie. I wtedy właśnie zwalniani pracownicy znajdowali zatrudnienie w sieciach handlowych - mówi Renata Juszkiewicz. I dodaje, że rzadko wspomina się o tym, że branża handlowa jest pracowdawcą stabilnym, w której pracownicy są zatrudnieni po kilka lub kilkanaście lat. W jej opinii handel jest też miejscem, które daje szansę rozwoju dla osób słabiej wykształconych, które po kilku latach praktyki w sklepie przechodzą na stanowiska kierownicze w sieci. - 80 proc. awansów dokonuje się w drodze rekrutacji wewnętrznej - informuje Renata Juszkiewicz. Jej zdaniem jest to także branża, która daje szansę kobietom na godzenie życia zawodowego i rodzinnego. - 60 proc. zatrudnionych w handlu pracowników to kobiety. Aby dawać im możliwość realizacji zarówno w pracy, jak i w domu sieci handlowe coraz częściej wprowadzają ruchomy czas pracy oraz zatrudnienie w niepełnym wymiarze - dodaje Juszkiewicz. W handlu zatrudnionych jest 2 mln osób.

W związku z 10-leciem istnienia na rynku POHiD zamierza przyciągać do siebie kolejne sieci handlowe, by móc jeszcze pełniej reprezentować interesy branży.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA