REKLAMA
REKLAMA

POHiD: Obniżenie interchange przez Visa to krok w dobrym kierunku

Autor: dlahandlu.pl 13 września 2012 15:15

Znaczące obniżenie interchange przez VISA jest krokiem we właściwym kierunku, służącym rozwojowi obrotu bezgotówkowego w Polsce. Przyczyni się to do wzrostu ilości placówek akceptujących karty, a co za tym idzie do większej liczby transakcji dokonywanych kartami płatniczymi przez klientów indywidualnych - czytamy w komunikacie POHiD.

REKLAMA

Istotne obniżenie poziomu opłaty interchange przez jeden z systemów funkcjonujących na polskim rynku, nie gwarantuje niestety adekwatnych działań po stronie drugiego z systemów - MasterCard. Zachwiać to może rynkiem kart płatniczych, powodując wzrost udziału kart „droższych" dla akceptanta, za to chętniej wydawanych przez banki (jako że karty te będą im przynosiły większe dochody z tytułu opłaty intechange).

Dlatego uważamy, że pomimo dobrej woli systemu płatniczego VISA, regulacja kwestii interchange jest nadal konieczna, w celu zapewnienia równowagi na rynku kart płatniczych i dalszego rozwoju obrotu bezgotówkowego - napisano w komunikacie.

POHiD, jako organizacja reprezentująca środowisko nowoczesnego handlu, już 2000 roku podniosła sprawę zrównoważenia nadmiernie wysokich kosztów płatności kartami w Polsce.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA