REKLAMA
REKLAMA

POHiD wzywa MasterCard do kompromisu w sprawie interchange

Autor: dlahandlu.pl 22 maja 2012 15:37

POHiD wzywa MasterCard do kompromisu w sprawie interchange

POHiD od 2000 roku podnosił sprawę zrównoważenia nadmiernie wysokich kosztów płatności kartami w Polsce. Obecnie organizacja wyraża zaniepokojenie nieobecnością MasterCard w porozumieniu w sprawie redukcji opłaty interchange i innych związanych z nią opłat. Może to zablokować lub poważnie utrudnić wspólnie osiągnięte z innymi akceptantami kart oraz z sektorem finansowym dokonanie zmian, których polski rynek płatniczy wymaga od wielu lat - czytamy w oświadczeniu.

REKLAMA

POHiD apeluje do MasterCard o: przystąpienie do porozumienia i akceptację faktu, że wszystkie środowiska biznesowe zainteresowane obniżeniem wysokości opłaty interchange w Polsce zaaprobowały wspólnie wypracowaną koncepcję zmian, akceptację (dobrze uzasadnionych) argumentów na rzecz zawarcia porozumienia wypracowanego przy NBP, które jest rozwiązaniem korzystniejszym dla rynku niż rozważane w wielomiesięcznej debacie scenariusze alternatywne, np. regulacja ustawowa,  przychylność i akceptację dla kompromisowych rozwiązań, co umożliwi zrównoważone rozmieszczenie kosztów funkcjonowania systemu płatności kartowych Polsce,  współpracę nad wspólną i długofalową koncepcją rozwoju systemów płatności bezgotówkowych w Polsce.

POHiD oczekuje, że: rozwój rynku polskiego i dobro klientów okażą się dla MasterCard równie ważne jak dla akceptantów, banków, agentów rozliczeniowych i dla organizacji płatniczej VISA,  wzorem współtwórców porozumienia, MasterCard dochowa zasad partnerstwa i równości ryzyka konkurencyjnego wszystkich interesariuszy rynku płatności bezgotówkowych, co znajduje wyraz w treści wypracowanego wspólnie, wielostronnego kompromisu.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA