REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

POHiD: Zagraniczne sieci pomawiane o działania szkodliwe dla gospodarki narodowej

Autor: POHiD 18 listopada 2015 12:23

POHiD wyraża zdziwienie, że prace nad ustawą o podatku obrotowym od sieci wielkopowierzchniowych odbywają się bez udziału przedstawicieli organizacji handlu nowoczesnego.  - Nie jest w naszej opinii dobre unikanie dialogu i konsultacji ze środowiskiem mającym ponosić skutki nowych regulacji, zwłaszcza, że ich negatywne efekty mają charakter systemowy - czytamy w komunikacie POHiD.

REKLAMA

- Prognozowanie wskazuje, że poza efektem fiskalnym, żaden z  zapowiadanych przez rząd efektów nowego podatku nie zostanie osiągnięty (m.in. wyrównanie szans konkurencyjnych słabszych uczestników rynku, powstrzymanie ekspansji silnych firm zagranicznych, kreacja warunków rozwoju firm krajowych zgodnie z prawem europejskim i Konstytucją RP) - czytamy.

POHiD wyraża nadto zaniepokojenie, że wobec braku dialogu i możliwości dostarczenia rzetelnej wiedzy, politycy przypisują handlowi nowoczesnemu o zagranicznym rodowodzie działania szkodliwe dla gospodarki narodowej. Krzywdząca jest dyskryminacja i pomawianie o czyny zabronione (np. nielegalne transfery pieniędzy, czego zagranicznym firmom handlowym w Polsce nie wykazano). Uniemożliwianie konsultacji z władzą publiczną spraw odnoszących się do istotnych interesów środowisk gospodarczych jest sprzeczne z duchem i literą traktatów wspólnotowych.

 • b prac. sieci handlowej 2015-11-19 15:50:55

  Lobbystyczny POHiD jak zwykle zakłamany - a co ma wyrażać skoro działa za składki zagranicznych sieci w swoich strukturach ta Polska Organizacja nie ma żadnego przedsiębiorstwa handlowego o rodowodzie krajowym. Jak jest to ja wiem państwo "adwokaci zagranicznych sieci" bo przez 15 lat pracowałem w Centrali zagranicznej sieci!!!. Nikt was nie obmawia a jedynie stwierdza fakty jak to robi żartobliwie "am". Czas najwyższy skończyć z tym wyzyskiem tak jak kiedyś upadł kolonializm tak teraz czas skończyć z neokolonializmem. Ponad to wystarczy zobaczyć jakie tylko oficjalnie deklarują te "pokrzywdzone " sieci wydatki na reklamę, ciągłą ekspansję. A co do dialogu to zapraszam POHiD na spotkanie Kupca z dostawcą - podczas podpisywania umowy !!1.Tam dopiero jest dyskryminacja i pastwienie się silnego zbuja nad słabym!!!

 • am 2015-11-19 11:50:50

  Pomówienia o niepłacenie podatków, o wyzysk pracowników, o przedmiotowe traktowanie dostawców, zwłaszcza tych polskich i mniejszych to wszystko nieprawda! oni nas kochają i chcą tylko naszego dobra a ci paskudni politycy tak ich szkalują! Co za niesprawiedliwość! Wszystkie dają na szkoły, domy dziecka, hospicja, przecież tak o tym głośno!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
 • Max

  3,98

 • Śr

  3,03

 • Min

  2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16087

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA