REKLAMA
REKLAMA

Polacy chętnie płacą kartą, 67 proc. uważa że to bezpieczna forma płatności

Autor: www.dlahandlu.pl 24 października 2013 10:07

Polacy uważają płatności kartą za bezpieczne, a terminale za łatwo dostępne - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy VeriFone.

REKLAMA

 Na zlecenie VeriFone w sierpniu 2013 roku w ramach Omnibus PBS przeprowadzone zostało badanie ilościowe pt. „Użytkowanie kart płatniczych". W badaniu uczestniczyła reprezentatywna grupa dorosłych Polaków w wieku od 15 lat. Wyniki pokazują, że Polacy najczęściej używają kart płatniczych w sklepach i na stacjach benzynowych. Takich odpowiedzi udzieliło prawie 56 proc. respondentów (sklepy 47,2 proc., stacje benzynowe 8,6 proc.). W dalszej kolejności Polacy wymieniali restauracje (0,5 proc.), instytucje publiczne i urzędy (0,1 proc.) oraz internet (0,4 proc.).

Jednocześnie, na pytanie "Gdzie zazwyczaj używasz karty płatniczej?" nieco ponad 33 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie posiada karty. Z drugiej strony 9,7 proc. respondentów oświadczyło, że choć kartę posiada, to generalnie płaci gotówką.

Badacze zapytali także o to, czy Polacy uważają płatności kartą za bezpieczne. Niemal 66,9 proc. ankietowanych wierzy, że taka forma płatności jest gwarancją bezpieczeństwa. 6,9 proc. respondentów odpowiedziało, że płacenie kartą uważa za znacznie bardziej niebezpieczne. 

Respondenci zostali zapytani również o to czy uważają, że terminali jest dużo oraz czy łatwo jest im znaleźć miejsce gdzie terminal płatniczy jest zainstalowany. Ponad 70 proc. respondentów uważa, że dostępność terminali w Polsce jest znaczna. Odpowiedź „raczej duża" została wybrana przez 45,6 proc. zaś wysoka przez 24,7 proc.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA