REKLAMA
REKLAMA

Polacy po cukier jeżdzą do niemieckich marketów

Autor: fakt.pl 14 marca 2011 10:00

W przygranicznych marketach w Niemczech na półkach zaczyna brakować cukru, bo Polacy masowo wykupują ten towar o połowę taniej niż w kraju - podaje fakt.pl

REKLAMA

O ile w markecie kilogram można jeszcze kupić za nieco ponad 4 złote, to w sklepikach osiedlowych cena przekroczyła już 5 złotych.

- Dla nas to bardzo dobrze, bo przy okazji Polacy kupują też masę innych towarów, które u nas w Niemczech są po prostu tańsze - mówi Angelika Reinert (43 l.), pracownica marketu w Zeelow. Większość polskich klientów kupuje po 10 czy 20 kilogramów, choć bywa, że i więcej.

Tylko właściciele straganów na bazarze w Kostrzynie załamują ręce, obserwując tę handlową turystykę. - Jak nic pójdziemy z torbami, bo wszyscy nie możemy handlować papierosami i wędliną, a niedługo już tylko po ten towar nasi niemieccy sąsiedzi będą tu przyjeżdżać - mówią z rezygnacją polscy handlowcy.

 • kruszyna 2011-03-25 23:17:46

  Ludzie są naprawde naiwni. Ktoś puścił plotę o podwyżce cukru i się wszyscy rzucili. I teraz wszyscy zrzucają winę na popyt. Tragedia. Kolejki po cukier, z mamą mamy niezły ubaw w sklepie. Po co komu i na co 60kg cukru? Bo tyle jedna starsza Pani kupiła. No comment

 • Marta 2011-03-23 22:18:08

  Podobno Niemcy wykupili polski cukier z cukrowni,zapasy zmniejszyły się, dlatego cukier podrożał. I Niemcom opłaca się sprzedawać cukier o polowe taniej. Byc może jest to polski cukier w opakowaniach niemieckich.

 • Alina 2011-03-17 15:51:33

  Dodatkowo zarobki a Niemczech są dużo większe. Więc dla Niemców cukier jest bardzo tani.Średnia cena w zalezności od landu i sklepu 69 eurocentów.

  Wiadomość z północy kraju:

  Übrigens: Ein Kilogramm Zucker kostet etwa 69 Cent. Der Preis ist jedoch von Laden zu Laden unterschiedlich.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13514

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA