REKLAMA
REKLAMA

Polak zhakował kasę w brytyjskim Tesco

Autor: gazeta.pl/niebezpiecznik.pl 17 lutego 2016 10:15

Polak zhakował kasę w brytyjskim Tesco fot. Żelazna Studio; na zdjęciu sklep sieci Tesco w Warszawie

Portal Niebezpiecznik.pl przytacza historię Polaka, któremu udał się wyczyn przejęcia kontroli nad kasą w brytyjskim Tesco. Do ataku wystarczył paragon znaleziony przy samoobsługowej kasie wśród dziesiątków innych.

REKLAMA

Paragon zawierał kod kreskowy, a w nim zawarta była instrukcja autoryzująca dostęp do "panelu kasjerskiego". Wystarczyło zeskanować ów kod zupełnie tak samo jak kupowany przez siebie produkt. 

Na co pozwoliło mu "zhakowanie" kasy Tesco? Gdyby był niepełnoletni mógłby kupić sobie alkohol (bo maszyna przecież nie wie komu go sprzedaje). Mógłby również zaakceptować wszelkie rozbieżności dotyczące liczby zakupionych produktów, cz też ich wagi.

Włamanie było możliwe bo czytnik kodów kreskowych jest takim samym narzędziem do komunikowania się z komputerem jak klawiatura. Czytniki można po prostu przeprogramować. Aby to zrobić, należy pod czytnik podstawić odpowiedni kod kreskowy wprowadzający urządzenie w tryb konfiguracji. Poszczególne parametry czytnika zmienia się odpowiednimi kodami kreskowymi, które łatwo jest znaleźć na stronach producenta. Potem tylko podstawienie kodu "zapisz konfigurację" i gotowe.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    4,60

  • Śr

    3,11

  • Min

    2,20

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA