PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board
REKLAMA
REKLAMA

Polska Grupa Supermarketów chce chronić Społem

Autor: businessnews.pl 8 stycznia 2016 09:48

Polska Grupa Supermarketów (PGS) zapowiada obronę najniższej skali podatkowej 0,01 proc. dla najmniejszych sklepów oraz 0,1 proc. dla sieci o obrotach do 240 mln zł. Cel - ochrona największej polskiej sieci Społem.

REKLAMA

Obecnie pod szyldem Społem w Polsce funkcjonuje ponad 5 tys. sklepów, zatrudniających kilkanaście tysięcy osób. Większość z nich osiąga obroty poniżej 100 mln zł. Wprowadzenie wysokiej skali podatku obrotowego skutecznie osłabi sieć Społem i może doprowadzić do zamknięcia wielu sklepów i zwolnienia pracowników. 

- Uważamy, że rząd i parlamentarzyści powinni zająć się uregulowaniem udziału określonych formatów sklepów w rynku. Takie regulacje już funkcjonują w innych krajach – w Szwajcarii czy w Niemczech sklepy spółdzielcze posiadają ponad 50 proc. udział w rynku – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

W opinii PGS konsekwencją zbyt wysokich stawek podatku może być sytuacja, w której za 2-3 lata zniknie polski drobny handel i zacznie się czas podnoszenia cen.

Jednocześnie PGS wychodzi z inicjatywą ograniczenia handlu w niedziele, uzasadniając to bardzo wysokimi kosztami pracy i utrzymania sklepów oraz zakazem sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych, które częściowo należą do zagranicznych koncernów.

- Naszym priorytetem – jako grupy polskich przedsiębiorców – jest opowiedzenie się za regulacją rynku, tak aby uniknąć koncentracji w rękach 2-3 zagranicznych grup z pominięciem interesów polskich, rodzinnych firm i interesu klientów – podkreśla prezes PGS.

 • Twardy 2016-01-13 19:27:54

  Co PGS ma wspólnego ze spółdzielniami Społem ?

  to Prezes się lansuje na społem

 • Zimny Lech 2016-01-12 22:21:26

  PGS to mieszanka sieci prywatnych i spółdzielczych Społem i GS. Dostarczam im piwo ... Dają radę :)  Trzymam kciuki Panie Prezesie

 • b prac. marketu 2016-01-11 18:55:58

  PGS a co z GS-sami to tez tradycyjny polski handel mnijcie nas na uwadze!!! Proszę podać adres kontaktowy!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 17235

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1203508

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA